1. УЗАГАЛЬНЕННЯ 

Політичне керівництво СРСР

Роки

Перший секретар / Генеральний секретар компартії

1922–1953

Йосип Сталін

1953–1964

Микита Хрущов

1964–1982

Леонід Брежнєв

1982–1984

Юрій Андропов

1984–1985

Костянтин Черненко

1985–1991

Михайло Горбачов

Організація Варшавського договору

Роки

Країни

1955–1968

Албанія

1956–1990

НДР

1955–1991

Болгарія, Угорщина, Румунія, СРСР, Чехословаччина, Польща

2. ПРАКТИЧНА РОБОТА

 Прочитайте текст (автор — Олекса Підлуцький). Визначте, про яку історичну особу йдеться. Використовуючи матеріали підручника та додаткову інформацію, висловте аргументовані судження щодо діяльності цієї особи.

«…Одна з найпарадоксальніших постатей ХХ століття. …народжений у Богом забутому словацькому селі, він уперше пішов до школи в Киргизстані. 1938 року, у розпал сталінських репресій, 17-річним вирушив з берегів Волги разом із батьками до Західної Європи. Словак, який став на чолі Чехословаччини, де панівні позиції завжди займали чехи. Спадковий робітник та комуніст, людина, третина життя якої минула в Радянському Союзі, яку Брежнєв ніжно називав «наш Саша», і лідер демократичної мирної революції, спрямованої проти радянського панування. Керівник, який мав найвищу владу у своїй державі фактично менше року і який, проте, назавжди вписав своє ім’я в історію не лише Чехословаччини, а й усього світу. Людина, яка після двадцятирічного забуття та ізоляції знову повернулася на політичний олімп і загинула за кілька місяців після цього».

3. ПРАКТИЧНА РОБОТА 

Напишіть історичний есей на тему: «Європа від “Празької весни” до “Солідарності”».

4. ПРАКТИЧНА РОБОТА 

Спробуйте дати назву карті. Стисло схарактеризуйте регіони, позначені на ній.

 

5. ПРАКТИЧНА РОБОТА

Відомий польський громадський діяч, публіцист, дисидент Адам Міхнік у травні 2014 р. говорив:

«Путін — це не Росія. Але кожна нація має моменти слабкості, у які все може трапитися. Якийсь дурний рисувальник поштових карток, маляр-невдаха може осліпити цілий народ. І така є сьогоднішня ситуація в Росії. Це пройде, це не буде тривати вічно… Навіщо Путін анексував Крим? …Якщо йдеться про зміцнення Росії у світі, то ця акція є цілковитим слабоумством. Але якщо йдеться про зміцнення режиму всередині країни — то це гросмейстерський хід. Раптом усі заговорили: Ми тепер маємо нового царя! Він тепер знову збере російські землі, як колись цар Іван Калита, “російський Бісмарк”».

1) Спробуйте відповісти на запитання: Кого А. Міхнік має на увазі, коли говорить про «маляра-невдаху»? Чому польський інтелектуал згадує Івана Калиту і Бісмарка?

2) Напишіть історичний есей на тему: «Чому я погоджуюсь (або “Чому я не погоджуюсь…”) з Адамом Міхніком».


Матеріал до підручника "Всесвітня історія 11 клас Щупак 2019"Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы