Шкідливість та небезпека наркотиків

 
Всі ми з вами дуже різні, у кожного з нас своє особисте життя, зі своїми планами, проблемами і інтересами. Але об’єднує усіх нас одне спільне бажання – кожен з нас хоче бути щасливим. Навряд чи якийсь мудрець або філософ зуміє надати нам рецепт щастя, та й мало хто з нас прислухається до порад інших, вважаючи за краще свій шлях помилок і проб. І все ж таки деяких помилок краще не робити, бо занадто вже багато горя вони здатні заподіяти.

Діагноз «наркоман» звучить коротко і приречено: ще живий, ще сповнений сил, і немає тебе! А життя-то не кінчається. Ти не один у цьому світі. Поруч сім’я, близькі, кохані люди. Як бути в цій жахливій ситуації їм? А як бути тобі з ними?

Людина за своєю природою активна. Саме в ході діяльності вона взаємодіє з навколишнім середовищем, пізнаючи його властивості і закономірності, розкриваючи і розвиваючи свій внутрішній світ. Форми людської діяльності дуже різноманітні. Ми часом керуємося в житті почуттями, емоціями. Але як би там не було, ми всі постійно стикаємося з проблемою вибору. Серед усього різноманіття виникаючих щодня потреб, бажань, прагнень вибираємо найбільш значимі, корисні, вигідні. І тут вже в бій вступає наша сила волі. Саме завдяки такому сильному почуттю, як воля, ми здатні відмовитися від миттєвого задоволення заради мети, на досягнення якої можуть бути витрачені роки. Дійсно, коли нам в черговий раз вдається подолати свої «маленькі слабкості», приємне почуття гордості, задоволення служить нагородою за проявлену силу волі. Але чи завжди «слабкості» можна подолати лише силою волі?

І знову я, повертаючись до теми «ми і наркотики», вважаю, що наркоманом стає слабохарактерна людина, та, у кого недостатньо фізичних і душевних сил, та, хто не може твердо сказати наркотикам «ні».

Наркоманія серед підлітків – це ще одне кошмарне породження сучасного світу. Прикро, що багато хто до цих пір знаходиться в небезпечній омані щодо наркоманії. Їм здається: зі мною і моїми близькими цього статися не може. Але зло наркоманії досить винахідливо у своєму прагненні захоплювати нові й нові простори, знищуючи потенційно прекрасні людські життя і долі.

Які причини, що спонукають підлітків вживати наркотики? Вони дуже різноманітні – від простої цікавості і наслідування до стану відчаю, самотності і безвиході. За допомогою наркотиків людина намагається тимчасово піти від своїх проблем, забутися, зняти напругу. Нерідко підлітки починають вживати наркотики від нудьги і неробства. У кожній компанії завжди знайдеться людина, яка скаже: «Спробуй, це круто, не будь маминим синочком, веди себе як мужик».

Під тиском своїх же однолітків, інколи навіть «друзів», (справжній друг не перетворить тебе на мішень, не підштовхне до злочину, не вб’є твоє тіло і душу) ти можеш закурити «свою» першу сигарету, зробити затяжку дурману. На перших порах ти будеш відчувати себе сильним, незалежним, піднесеним над однолітками. Але у міру звикання таке почуття кудись випаровується, і ти перетворюєшся на слабку, незначну людину , життя якої протікає виключно в пошуках дози. Я, звичайно, не пробував наркотики. Але викурена сигарета для мене виявилася свого роду наркотиком. Добре, що це була перша і остання сигарета для мене…

Все, що я знаю про наркотики – це прочитані книги, брошури, шкільні уроки ОБЖ, позакласні заходи в школі, бесіди з медичними працівниками. І я точно знаю: наркоманія – це хвороба, страшна недуга!
Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы