"Доктор Серафікус" проблематика

 

“Доктор Серафікус” розкриває проблеми особистості й суспільства, раціонального і чуттєвого, чоловічого і жіночого начал. У романі відчутний і сатирично-іронічнии струмінь.

“Доктор Серафікус” проблематика

У своєму творі Домонтбвич висвітлює одну з найболючіших проблем сучасності — існування людини в суспільстві, раціональність чоловіка й чуттєвість жінки, духовність відносин між ними.

Домонтович показав, що людина, яка замикається в собі, у своєму вузькому внутрішньому світі, ніколи не зможе нормально існувати серед людей. На прикладі головного героя доктора Серафікуса, який жив у своєму «абсурдному світі», вважаючи себе ідеальним, порушивши тим самим закон життя, бачимо, що така людина не може стати самодостатньою, шанованою іншими людьми особистістю. Автор у даному романі акцентує увагу на важливій проблемі людства — «я і світ».

Саме через любовні стосунки, як важливий елемент тексту, письменник-інтелектуал прагнув розкрити проблеми часу, філософію людського буття, різні життєві моделі, розв’язати моральні питання епохи. У романі «Доктор Серафікус» основною проблемою, яку прагне дослідити автор, є природа і сутність кохання: основні герої твору (Комаха, Корвин, Вер Ельснер) висловлюють з цього приводу свої судження, формулюють власні концепції і прагнуть їх довести.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы