"Зачарована Десна" історія написання

 
Історія написання кіноповісті “Зачарована Десна” дозволить дізнатися, коли і чому Олександр Довженко вирішив написати про своє дитинство в рідному селі на Чернігівщині.

“Зачарована Десна” історія написання коротко

Історія написання твору “Зачарована Десна” почалася за 15 років до його видання у 1955 році.

Олександр Довженко працював над твором довгих 14 років. У березні 1956 р. журнал «Дніпро» опублікував повість, а наступного року, вже по смерті автора, вона з’явилась окремою книжкою. Ця автобіографічна повість є гімном річки Десна, рідному чернігівському краю, селянам-трудівникам і сільському способу життя.

Над кіноповістю «Зачарована Десна» О. Довженко почав пра­цювати, як свідчать записи в чорновиках, 5 квітня 1942 р. У листі до матері та сестри від 9 листопада 1946 р. пись­менник повідомляє:

«Пишу одну повість про діда і батька, матір і про все, одне слово, сосницьке життя, що коли я був маленьким, мамо, у Вас щасливим, коли дід ще казав мені: «Цить, Сашко, не плач, поїдем на сінокіс, да накосимо сіна, да наберемо ягід, да наловимо риби, да наваримо каші». Про всяке таке-от старовиння, що щезло вже, минуло давно і ніколи не вернеться, як не верта­ються літа ще хочу написати. Чомусь я часто, коли не щодня, зга­дую про вас, моя рідна старенька мамо. Очевидно тому, що й сам уже сивий, і день мій вечоріє вже, і хоч не гнеться ще спина, і ходжу ще рівно, я, як дід Семен, зглядуватись став назад, почав визирати в холодне (чужеє) вікно: а чи не пливуть до мене в гості молоді літа весняною водою на дубах? Ні, не пливуть».

У щоденнику 7 грудня 1945 р. з’являється запис про бажання створити таку картину — книжку, яка б «принесла людям успіху, відпочинок, добру пораду і розуміння жити».

30 березня 1948 р. письменник уже чітко заявляє про свій намір написати докладно й абсолютно одверто, як працю цілого фактичного життя, з великими екскурсами в біографію, у дитин­ство, у родину, у природу, пригадати всі чинники, які створю­вали й визначали смак, тонкість сприймання.

Довженко знав духовний світ селянина, народний побут, звичаї, його психологію. Можна сказати, що «Зачарована Десна» — своєрідна енциклопедія сільського життя України кінця XIX і початку XX століть.

Проте «Зачарована Десна» була завершена лише в 1955 р., за рік до його смерті.

Тепер ви знаєте історію створення “Зачарована Десна” Довженка.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы