Що таке вихованість? (Варіант 2)

 
Нерідко від людей можна почути, наскільки в житті важлива вихованість. Філософська проблема вихованості в тому, що єдиної думки щодо того, якою є вихована людина, ні у кого немає. І це зовсім не дивно, адже вихованість насправді далеко не обов’язкова. Необхідність бути вихованою людиною не закріплена в законодавстві жодної країни, моральні норми суспільства виконують зовсім іншу функція, а релігія, де також йдеться про деякі правила виховання, сьогодні не настільки впливова, як раніше. Більш того, деякі люди проголошують думки про шкоду надмірної вихованості, адже бачать в ній щось таке, що надалі може перешкодити людині захищати власні права. Підтвердженням всього цього служить поява такого висловлювання, як «нахабство – це друге щастя», і подібних висловлювань. У результаті, якщо говорити про виховання батьками дітей, можна побачити, що таке виховання проводиться абсолютно по-різному. Одні батьки виховують своїх дітей бути терпимими і наказують поважати чужі права, інші батьки прищеплюють своїм дітям зухвалість і розповідають, що необхідно в першу чергу захищати свої права та інтереси, навіть якщо це в певній мірі шкодить оточуючим людям. У зв’язку з усім цим і існує проблема того, що люди по-різному розуміють, що таке вихованість.

Втім, якщо спробувати бути об’єктивним і поглянути на речі тверезо, можна окреслити деякі ознаки поведінки, що роблять людей вихованими. По-перше, це мова людини. Якщо людина не стежить за тим, що вона говорить, вживає нецензурні слова або слова, які когось ображають, цій людині явно бракує вихованості. Чиста і ввічлива мова – безумовна ознака вихованості. Якщо говорити про молодь та її взаємини зі старшими людьми, ознакою вихованості можна назвати повагу до старших. Літні люди не завжди розумніші за юнаків і дівчат, але все ж у переважній більшості випадків вони володіють великим життєвим досвідом, а тому заслуговують на те, щоб до їхньої думки прислухалися. Тому цілком можна говорити, що повага до старших і їх слів також є ознакою вихованості. Часто можна зіткнутися з ситуаціями, коли люди пліткують і ображають інших позаочі. Майже завжди така поведінка у викликає неприязнь з боку оточуючих і показує цю людину такою, яка не вміє себе стримувати і тому говорить за очі те, про що боїться сказати прямо. Прямота і стриманість людини також є ознакою вихованості.

Нерідко можна зустріти невихованих людей, але потрібно розуміти, що їх вина в цьому мінімальна. Необхідно м’яко пояснити людині, в чому полягають переваги вихованості та життя в суспільстві вихованих людей, і тоді, можливо, ця людина змінить свою поведінку.
Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы