"Джури козака Швайки" головні герої
“Джури козака Швайки” головні герої (образи) розкривають захопливий світ козацької романтики. Рутківський вдається до різноманітних способів зображення персонажів, тому вони постають такими життєво правдивими, переконливими. Також Вам може допомогти аналіз твору “Джури козака Швайки” та характеристика героїв.
“Джури козака Швайки” головні герої
- Пилип Швайка
- Василь Байлемів
- Мацик
- Левко Заярний
- Володко Кривопичко
- Лесь Одуд
- Тиміш Перепічка
- Штефан Вирвизуб
- Демко Дурна Сила
- дід Кібчик
Всі ці козаки задерикуваті й гордовиті, але дружні й щирі, віддані й відкриті, прагнуть не здійснювати подвигів, а бути на своєму місці, при ділі, «що в тебе Богом закладено, віддати добрим людям»
Одним із головних образів повісті є й Демко Дурна Сила, напрочуд сильний фізично та не надто метикуватий онук діда Кібчика. Демкова доля – це приклад того, що сили доброї людини можуть бути витрачені на марне та зле через її недосвідченість, і водночас вона засвідчує глибоку людяність і справедливість наших пращурів.
Серед персонажів твору є й улюблені пись менником типи дідів-мудрагелів. Основу характеру діда Кібчика становить внутрішня потреба жити задля ближніх, передати набутий за довге життя досвід і мудрість. Його давній товариш волхв Кудьма, котрий «голова всьому», перед ким кожен із героїв, «як пташка на долоні», прихований і відсторонений від активних дій. Кудьма – таємний вихователь вовків, наділений Божим даром, книжник і цілитель, який знає таємниці минулого й майбутнього, людської душі й людської історії. Він причетний до всього, що діється, й водночас не діє ніде, бо кожен має сам обирати й вибудову вати свою долю. Та саме життя волхва Кудьми автор ставить за приклад як своїм героям, так і читачам: «Гарне життя прожив. Важке й чи сте. Може спокійно дивитися в очі пращурам своїм».