Багірова Віра (нар. 1948) Біографія письменника української літератури

 

Народилася майбутня письменниця 1948 року в селі Слобідка-Більшівцівська Галицького району Івано-Франківської області в сім'ї робітника та службовиці.

Мати — Чеслава Легік, уродженка Кракова, що мала вищу фінансову освіту, — прищепила дочці любов до книжки, іноземних мов. Батько — Михайло Николин — був механіком-самоучкою і любив брати дочку в підмайстри, а ще — рибалити на Дністер, Гнилу Липу.

Хрещена в греко-католицькій церкві, яку мешканці Слобідки відбудували після фашистської «акції» — спалення в церкві людей за те, що в селі було знайдено вбитого німця. Серед жертв була й бабуся Віри Антоніна Николин. Дівчинці дали два імені: Віра та Мирослава. Отак і живе вона, наче два шляхи торує.

Один шлях — це Задніпрянська середня школа, Калуський хіміко-технологічний технікум, Івано-Франківський «Водоканал», фірма «Кнайпа», редакція газети «ПІК». На цьому шляху — життя, як блискавка, із Сакітом Багіровим, трагічна смерть якого на заводі ТОС (нині фірма «Барва») зробила її вдовою, а дітей — сиротами.

Інший шлях — це шлях світла і краси письменництва та місіонерства. Тут багато дітей, яких письменниця називає «моїми сонячними промінчиками, ангеликами». До них вона іде з віршами, піснями, п'єсами. Саме на цьому шляху відбувається пізнання істини через любов.

У видавництві «Веселка» 1980 року вийшли друком книжки В. Багірової «Водограй», «В'язанчик» тощо. У місті Івано-Франківську газета «Нова зоря» в 1993 р. видала дві книжки письменниці — «Творіння Божої краси» та «Церковна абетка». У 1996 р. обласне управління народної освіти видало

поетичну збірку «Бог любить нас». Твори Віри Багірової друкувалися в обласних, республіканських газетах, а також у журналах «Малятко», «Барвінок».

Уже декілька років письменниця співпрацює із журналом «Веселка», що видається у Джерсі Сіті (США), на сторінках якого можна так багато розповісти про Ісуса, Божу Матір, Пречисту з Фатіми, познайомити маленьких діаспорян з Україною та її видатними людьми через вірші, оповідання, пісні.

Особливо цікавими і захопливими є оповідання Віри Багірової для дітей. До них, зокрема, належить «Таємниця Миколаєвої ночі», де авторка стверджує, що матеріальні цінності для неба не мають ваги. Письменниця закликає віддатися в руки Ангелу-Хоронителю, який охороняє від злих духів і служить Святому Миколаєві.

Також у письменниці є багато оповідань про рослини та тварин. В оповіданні «Кульбабка» письменниця описує переживання насінини кульбаби через те, що вона загине, адже вітер заніс її не на грунт, а на сухий потрісканий толь. Але вона попросила вітер про допомогу, і він не відмовив та заніс насінину на грунт. Вислухало її сонечко, яке пригріло насінину, вислухав і дощик, який напоїв її. Таким чином кульбабка розцвіла, стала дуже милою та веселою. Це оповідання подобається дітям, подобається й дорослим.

В оповіданні «У дитячому садку» йдеться про те, як Краплик і Краплинка врятували хлопчика, що хотів з'їсти брудні сливи, на яких було багато невидимих для людського ока мікробів.

Окремі вірші, оповідання та казки Віри Багірової включено до шкільних програм із народознавства, програмників для дошкільнят «Малятко» і «Дитина».

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы