Міжнародний туризм
- 12-01-2022, 21:52
- 496
9 Клас , Географія 9 клас Гільберг, Савчук, Совенко
9 Клас , Географія 9 клас Гільберг, Савчук, Совенко
Чи доводилось вам подорожувати за кордон? До яких країн і чому? Послугами яких туроператорів ви користувались?
ВИДИ МІЖНАРОДНОГО ТУРИЗМУ. Міжнародний туризм поділяється на:
Такий поділ має суттєве значення для точного підрахунку міжнародних туристів. Подорожі громадян власною країною та іноземних громадян у межах цієї країни, а також надання низки послуг власним громадянам з організації їхніх подорожей за кордон об’єднують у національний туризм.
ОСНОВНІ ТУРИСТИЧНІ РЕГІОНИ СВІТУ. Основні міжнародні туристичні потоки спрямовані до країн Західної Європи. У цій частині світу розвинені всі види туризму. Нині він бурхливо розвивається в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Також важливим регіоном світового туризму є Північна Америка та країни Карибського басейну. В Африці, окрім традиційних районів міжнародного туризму на півночі континенту, зростає кількість іноземних туристів до південноафриканських країн. Особливе місце у світовому туризмі займає Близький Схід, де зосереджено головні святині найпоширеніших релігій (мал. 134).
Нині, коли кожен п’ятий мешканець планети виїжджає з туристичною метою за кордон, великого значення набуває розбудова міжнародних аеропортів-хабів. Більшість міжнародних туристів виїжджають за кордон відпочити й оздоровитися. Тому приморські райони й острови Середземного, Карибського, Жовтого морів є основними туристичними районами світу. Також значна кількість туристів відвідує світові центри культури з пізнавальними екскурсіями. Лідирують міста Європи: Париж, Рим, Лондон.
Лікують переважно на бальнеологічних і морських курортах. Розміщення найвідоміших бальнеологічних курортів напряму залежить від наявності унікальних за хімічним складом родовищ мінеральних вод, лікувальних грязей, озокериту. Тому більшість із них зосереджено в Італії, Німеччині, Франції, Швейцарії, Чехії. У бальнеологічних центрах світового значення сформувалася спеціальна інфраструктура, облаштована для прийому людей з особливими потребами. Провідними такими центрами є курорти: Баден-Баден (Німеччина), Віші (Франція), Монтрьо (Швейцарія), Карлові Вари (Чехія). Унікальне поєднання сприятливого для одужання мікроклімату з відповідними лікувальними природними компонентами дозволяє суттєво поліпшити стан здоров’я значній частині відвідувачів з різних країн світу.
Мал. 134. Структура міжнародних туристичних потоків у розрізі регіонів світу у 2015 р., %
Дізнайтеся більше
Діловий туризм можна назвати найдавнішим його видом. Після того як людина розпочала економічну діяльність, вона регулярно почала навідуватись до сусідів з метою обміну. Тенденцію продовжили місіонери, мореплавці та першовідкривачі на славу європейських монархій, купці та комерсанти... Отже, до XXI ст. людство непогано налагодило механізм ділових поїздок, і сьогодні цим займається спеціалізованим туризм.
У світі також зростає кількість туристів, яких приваблюють екзотичні віддалені природні райони, такі як Антарктида й Гімалаї. Найвідоміші природні національні парки світу на всіх континентах є одними з найважливіших місць відвідання туристами.
Глобалізація призвела до уніфікації та стандартизації туризму. Створено туристичні маршрути з відвідання певних подій, таких як олімпійські ігри, карнавали, кінофестивалі.
КРАЇНИ СВІТУ З НАЙБІЛЬШОЮ КІЛЬКІСТЮ ОБ’ЄКТІВ ВСЕСВІТНЬОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО. Кожна країна має унікальні пам’ятки культури й мистецтва. Внесення їх до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО дозволяє поширити інформацію про них на весь світ. Таким чином туристи можуть гарантовано обрати для відвідання унікальний об’єкт світового значення. Серед них переважають об’єкти культурної спадщини.
Майже половина об’єктів списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО зосереджена в Європі. Більшу частину з них становлять пам’ятки історії та культури Франції, Іспанії, Італії, Німеччини, Великої Британії, Греції.
Об’єкти природної спадщини людства найбільш представлені в Австралії (наприклад, Великий Бар’єрний риф), Новій Зеландії (національний парк Тонгаріро), у Східній Африці (Національний природний парк Серенгеті).
У Північній і Західній Африці більше половини відповідних об’єктів є пам’ятками історії та культури.
Мал. 135. Розподіл об’єктів списку Всесвітної спадщини ЮНЕСКО у 2015 р., %
Мал. 136. Статуя Будди у м. Лешань — об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (Китай)
У країнах Азії сконцентрована майже п’ята частина загальної кількості пам’яток, внесених до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Переважно це пам’ятки історії та культури. Найбільше їх у Китаї (мал. 136).
Серед країн Латинської Америки половина об’єктів культурної спадщини людства розташована в Мексиці (наприклад, міста майя).
На Близькому Сході домінують об’єкти культурної спадщини людства (наприклад, місто Петра в Йорданії).
ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ: СТИСЛО ПРО ГОЛОВНЕ
Знаю і вмію обґрунтувати
Працюю з картою
Позначте на контурній карті країни світу з найбільшою кількістю об’єктів Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Поясніть їхнє лідерство.
Шукаю в Інтернеті
Використовуючи офіційний сайт списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, визначте, які країни світу мають їхню найбільшу кількість у переліку природних, природно-культурних, культурних і нематеріальних об’єктів у світі. Поясніть, чому саме ці країни є лідерами за їхньою кількістю у світі.
Генерую ідеї
Запропонуйте власний план заходів, яких необхідно вжити в Україні для збільшення кількості іноземних туристів.
скачать dle 11.0фильмы бесплатно
Коментарі (0)