Форма Землі (відповіді)
- 3-02-2023, 11:13
- 388
ГДЗ 7 Клас , ГДЗ Географія 7 клас Гільберг, Паламарчук 2015
§ 3. Форма Землі
Пригадайте:
1. Яку форму має планета Земля?
Наша планета має форму кулі зплюснута на полюсах.
2. Що таке глобус?
Глобус – це зменшенна копія Землі.
Запитання та завдання
1. Чим можна довести, що Земля має кулясту форму? Наведіть приклади.
Наша планета має форму кулі, яка зплюснута на полюсах.
Лише в XVII—XVIII ст., коли для вивчення розмірів Землі почали застосовувати точні методи вимірювання, було встановлено, що наша планета не є ідеальною кулею. Виявилося, що її екваторіальний радіус на 21,4 км довший за полярний.
2. Поясніть, як куляста форма Землі впливає на формування її природи.
- Форма Землі визначає кут падіння сонячних променів до її поверхні. Вони, падаючи на кулясту поверхню в один і той самий момент у різних місцях по широті, дотикаються до Землі під різними кутами. Цим пояснюється різне нагрівання планети на різних широтах.
- Куляста форма Землі зумовлює зональний розподіл тепла й існування теплових поясів на ній. Від цього залежить розподіл кліматів на Землі та їх зональний характер. Зональність кліматів зумовлює зональні особливості всіх компонентів географічної оболонки — від рельєфу до тваринного світу й рослинності. Отже, закон зональності на Землі зумовлений її кулястою формою.
- Куляста форма Землі є також причиною того, що всі явища й рухи по обидва боки екватора протилежні. Якщо в Північній півкулі зима, то в Південній — літо. Вона впливає на основні напрямки руху повітряних мас у системі загальної циркуляції атмосфери та течій в океанах
3. Що таке геоїд? У якому співвідношенні знаходяться полярний і екваторіальний радіуси Землі?
Геоїд — Земля якою характеризують її форму. Поверхня геоїда збігається
з рівнем поверхні Світового океану, яка уявно продовжена під материками так, що вона скрізь перпендикулярна до напряму сили тяжіння.
4. Чому розміри Землі відіграють важливу роль у житті цієї єдиної в Сонячній системі планети, на якій існує життя?
Завдяки своїм розмірам Земля силою тяжіння надійно притягує навколо себе газову оболонку — атмосферу. Розміщення Землі в просторі, будова поверхні, форма й розміри небесного тіла мають суттєвий вплив на її взаємодію з космосом, одночасно й космос впливає на Землю.
Працюємо з картою та атласом
Знайдіть і покажіть на карті та глобусі екватор, полюси, меридіани.
Сторінка дослідника
Під час спостереження за тінню гномона простежте за протяжністю світлового дня. Чи можна визначити якусь закономірність?
Що земля обертається навколо Сонця і навколо своєї осі.
Коментарі (0)