Войти
Закрыть

Води суходолу. Річки басейнів Північного Льодовитого й Атлантичного океанів (відповіді)

ГДЗ 7 Клас , ГДЗ Географія 7 клас Гільберг, Паламарчук 2015

 

§ 46. Води суходолу. Річки басейнів Північного Льодовитого й Атлантичного океанів

Пригадайте:

1. Назвіть і покажіть на карті відомі вам річки Євразії, що течуть у моря Північного Льодовитого й Атлантичного океанів.

Баренцове море‎

Біле море‎

Карське море‎

Море Лаптєвих

Норвезьке море

Східносибірське море‎

Чукотське море‎

2. Що таке басейн річки?

Басейн річки – це поверхневі та підземні водозбори Басейн кожної річки.

Запитання та завдання

1. Укажіть особливості річок Євразії.

Річки Євразії направляють у Світовий океан майже половину всіх вод, які стікають із суходолу планети.

2. Знайдіть на карті річки Дунай, Рейн, Ельбу, Одер, Віслу. Як зміниться живлення й режим цих річок в умовах помірно континентального клімату?

З наближенням до Атлантичного океану замість снігового живлення річок поступово починає переважати дощове живлення. Там, де взимку утворюється сніговий покрив і річки замерзають хоча б на короткий час, навесні буває повінь, наприклад у Вісли й Одри, які впадають у Балтійське море, й Ельби (або Лаби), що тече в Північне море. На крайньому заході, в області морського клімату, річки не замерзають. Вони живляться дощовими водами, і навесні повені не буває. Наприклад, такі річки, як повноводна Сена, що впадає в протоку Ла-Манш. В області Середземного моря річки отримують воду переважно завдяки зимовим дощам, які нерідко спричиняють бурхливі повені, а спекотним сухим літом багато річок пересихає. В Альпах річки живляться переважно водами гірських льодовиків і снігів.

Найбільша річка — Дунай (довжина — 2850 км). У верхній течії це — гірська річка, яка швидко несе свої води по вузькій глибокій долині. У неї впадають бурхливі притоки, що стікають з Альп. Вони викликають літню повінь. У середній течії Дунай протікає по низовині, у нього впадають найбільші притоки, що розливаються навесні.

Потім Дунай тече у вузьких ущелинах між відрогами Карпатських і Балканських гір. У нижній течії це рівнинна річка. Дунай стає ширшим, і течія його сповільнюється, з’являються численні обмілини та низькі піщані острови. У суворі зими річка в середній і нижній течи замерзає на 1-1,5 місяця, навесні широко розливається, а наприкінці літа міліє. У гирлі утворює болотисту дельту з островами, які заливаються водою під час повені, і трьома основними рукавами впадає в Чорне море. Дунай — важливий торговельний шлях, що проходить по територіях багатьох держав.

3. Укажіть джерела живлення й особливості режиму річок Північного Льодовитого океану.

Займають північну частину материка, течуть із півдня на північ по рівнинах і височинах, беручи початок у горах. Майже в усіх річок переважає снігове живлення. Інші джерела живлення річок мають менше значення. Узимку річки надовго замерзають, а навесні (на півночі — на початку літа) широко розливаються.

4. Опишіть річку Ельбу за планом.

Ельба тече в Північне море. На крайньому заході, в області морського клімату, річки не замерзає. Вона живляться дощовими водами, і навесні повені не буває.

Працюємо з картою та атласом

Складіть характеристику однієї річки (за вибором)

І варіант — басейну Атлантичного океану;

II варіант — басейну Північного Льодовитого океану,

використовуючи карти атласу та текст підручника. Заповніть таблицю в робочому зошиті.

І варіант

ІІ варіант

Сторінка дослідника

Порівняйте річки басейнів Атлантичного й Північного Льодовитого океанів за переважаючими джерелами живлення та режимом. Які особливості режиму річок пов’язані зі сніговим живленням, які — з дощовим, а які — з льодовиковим?

Річки басуйну Атлантичного океану переважно знаходяться у субекваторіальному кліматичному поясі, а річки Північно Льодовитого океану перебувають у помірному поясі, типи живлення відрізнаються. У річок Атлантичного океану переважно дощове живлення, а у річок Північно Льодовитого океану присутнє і снігове, і дощове. Також період повені відрізняється у перших період повені навесні, а у других улітку.

скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 7 клас Гільберг, Паламарчук 2015", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація