Напівпустелі й пустелі помірного поясу. Савани та вологі субекваторіальні й вологі екваторіальні ліси (відповіді)
- 11-02-2023, 12:18
- 298
ГДЗ 7 Клас , ГДЗ Географія 7 клас Гільберг, Паламарчук 2015
§ 50. Напівпустелі й пустелі помірного поясу. Савани та вологі субекваторіальні й вологі екваторіальні ліси
Пригадайте:
1. Чому на заході й сході материка зони лісостепів і степів не доходять до океанів?
Оскільки з океану приходять холодні повітряні маси.
2. Чому напівпустелі й пустелі охоплюють у Євразії більшу територію?
Вони розташовані у субтропічному кліматичному поясі.
Запитання та завдання
1. Укажіть, у яких зонах Євразії поширені чорноземні ґрунти, а в яких — підзолисті, сіроземи, бурі лісові, коричневі, червоно-жовті.
Чорноземи поширені у центральній частині материка, а саме вище Гімалай. Поширені у зоні степу і лісостепу.
Підзолисті ґрунти розташовані у північному-заході материка, знаходяться у зоні тайги.
Бурі лісові поширені на заході і сході материка Євразія у зоні мішаних і широколистих лісів, а також у зоні перемінно-вологих лісів.
Коричневі ґрунти простягаються смугою на півдні материка у зоні високої поясності.
Червоно-жовті ґрути поширені лише у південно-східній частині материка у зоні саван і рідколісся, зони високої поясності.
2. Поясніть, чим відрізняються особливості природи області гірського снігу від зони арктичних пустель.
Арктичні пустелі розташовані на півночі материка і туди потрапляє мала кількість сонячного світла, а області гірського снігу знаходяться ближче до атмосфери, тому температури там низькі, тому там знаходиться сніг.
3. Складіть порівняльну характеристику зони середземноморських і субтропічних мусонних лісів.
Субтропічний ліс — ліс, поширений в субтропічних поясах. Густий широколистий ліс за участю вічнозелених деревних та чагарникових порід.
Мусонний клімат — клімат відрізняється різкою зміною вологості протягом року, тому у даному регіоні є перемінно-вологі ліси.
4. Укажіть, чим відрізняються пустелі помірного, субтропічного й тропічного поясів Євразії.
Напівпустелі помірного поясу. Клімат напівпустель різкоконтинентальний і сухий, з жарким літом і морозною зимою. Навіть улітку температура вночі іноді знижується до 0 °С. Опадів буває мало, і вони швидко випаровуються. Ґрунти світло-каштанові й бурі, з дуже малою кількістю перегною. Часто трапляються солончаки, які після дощів перетворюються на грузькі солоні болота, а в суху пору вкриваються кіркою солі.
Зона тропічних пустель. Ця зона в Євразії займає майже весь тропічний кліматичний пояс. Для оазисів тропічних пустель характерна фінікова пальма. У пустелях водяться різні гризуни, газелі, дикий осел, вухата лисиця фенек, смугаста гієна.
На південному сході Євразії розташована зона субтропічних мусонних лісів. Вона займає південну частину Великої Китайської рівнини й прилеглі до неї гористі області, а також південь Кореї та південну половину Японських островів.
Зони субтропічних напівпустель і пустель. Вони розташовані на плоскогір’ях і нагір’ях (Малоазіатському, Іранському та ін.).
Зони субтропічних лісів і чагарників. Тут розташовані дві зони із субтропічною вічнозеленою рослинністю: одна — на південному заході Євразії, інша — на південному сході.
Працюємо з картою та атласом
Покажіть на картах вивчених вами материків зони саван і субекваторіальних лісів. У яких кліматичних поясах розташована кожна з цих зон?
Савана на материку Австралія розташована у північно-східній і східній частині материка знаходиться у тропічному кліматичному поясі.
Савана на материку Африка по всій довжині екватора і південна частина Африки знаходиться у субекваторіальному кліматичному поясі.
Савана на материку Південна Америка у субекваторіальному поясі на сході материка.
Савана на материку Північна Америка на південному-сході материка у субтропічному кліматичному поясі.
На материку Антарктида нема саван, оскільки там вічна мерзлота.
А на материку Євразія савана розташована у центральній частині материка і знаходиться у помірному і субтропічному кліматичному поясі.
Практична робота 10 (продовження)
Позначення на контурній карті назв основних географічних об’єктів Євразії
Позначте на контурній карті, користуючись атласом.
Пустелі: Каракуми, Гобі, Руб-ель-Халі.
Коментарі (0)