Зміни природи материка людиною. Природоохоронні території (відповіді)
- 11-02-2023, 12:23
- 613
ГДЗ 7 Клас , ГДЗ Географія 7 клас Гільберг, Паламарчук 2015
§ 51. Зміни природи материка людиною. Природоохоронні території
Пригадайте:
1. Що належить до природоохоронних територій?
Найважливішими з таких об'єктів є заповідники, національні парки, заказники.
Природоохоронні території — це території, створені з метою охорони природних ландшафтів від надмірних змін внаслідок господарської діяльності людини на певній території.
2. З якою метою їх створюють?
Вони створені з метою охорони природних ландшафтів від надмірних змін внаслідок господарської діяльності людини на певній території.
Запитання та завдання
1. Назвіть основні причини, які призвели до зміни природи материка.
Давнє заселення материка й інтенсивна господарська діяльність дуже змінили природу окремих територій. Це стосується навіть крайніх північних районів, особливо тундри. Тут будувати дороги небезпечно, оскільки тонкий шар ґрунту, що покриває мерзлоту, може бути пошкоджений. Через це, наприклад, на архіпелазі Шпіцберген доріг дуже мало й будувати їх не можна.
2. Які екологічні проблеми найбільш характерні для Євразії?
Унаслідок господарської діяльності людини значних змін зазнали Каспійське й Аральське моря.
Протягом багатьох років рівень Каспію стрімко знижувався, а солоність його вод збільшувалася. Це загрожувало існуванню найцінніших у світі осетрових риб. Виникали й серйозні проблеми в сільському господарстві, у якому використовували води Каспію для зрошення. Ува- жалося, що причиною обміління Каспійського моря була його затока Кара-Богаз-Гол, з поверхні якої випаровувалося занадто багато води.
Для яких регіонів материка кожна з них передусім характерна?
Біля Каспійського моря.
3. Заповніть у робочому зошиті наведену нижче таблицю, використовуючи додаткові джерела інформації. Поясніть географію екологічних проблем материка Євразія.
Працюємо з картою та атласом
Нанесіть на контурну карту 10 найбільших національних парків Євразії. Скористайтеся атласом та інтернет-ресурсами.
Дослідження
Здійснення уявної подорожі вздовж 50-ї паралелі: складання карти маршруту з позначенням країн, природних об’єктів і природних комплексів.
Коментарі (0)