Води суходолу. Найбільші річки (відповіді)
- 10-04-2023, 12:49
- 324
ГДЗ 7 Клас , ГДЗ Географія 7 клас Довгань, Стадник 2015
§45. Води суходолу. Найбільші річки
Пригадайте:
Чинники, що впливають на забезпеченість материка внутрішніми водами.
У Євразії представлені всі види внутрішніх вод. Територією материка протікають багато довгих і повноводних річок. Тут розташовані найглибше та найбільше за площею водної поверхні озера. У Євразії сформувалися найпотужніший шар багаторічної мерзлоти, грандіозні гірські льодовики, колосальні запаси підземних вод.
Назви найбільших річок Африки, Австралії, Північної та Південної Америки.
Найбільші річки Африки:
Нил,
Конго,
Нигер,
Замбези,
Уаби-Шэбэлле,
Оранжевая,
Окаванго,
Лимпопо,
Вольта,
Шари,
Сенегал,
Руфиджи,
Гамбия.
Найбільші річки Австралії:
Вікторія,
Денмарк,
Маррамбіджі,
Орд,
Бердекін.
Найбільші річки Північної Америки:
Міссісіпі,
Огайо,
Маккензі.
Найбільші річки Південної Америки:
Амазонка,
Парана,
Ориноко,
Ріо-Ґранде.
Запитання та завдання для самоперевірки
1. На які види внутрішніх вод багата Євразія?
У Євразії представлені всі види внутрішніх вод.
2. Чому внутрішні води розподілені територією материка нерівномірно? У яких районах Євразії річкова мережа найбільш густа?
У зв’язку зі значними відмінностями кліматичних умов та особливостями рельєфу внутрішні води розподілені територією материка нерівномірно. Найбільш розвинена гідрографічна мережа на заході, півночі, сході й південному сході материка.
3. До басейнів яких океанів належать річки Євразії?
Тільки в Євразії річки належать до басейнів усіх чотирьох океанів, а басейн внутрішнього стоку є найбільшим у світі. Тип живлення й режим річок залежать від кліматичних умов — кількості опадів і їхнього розподілу за порами року, переважних температур.
До якого басейну належать річки, що протікають у вашій місцевості?
Верхня частина басейну Дніпра.
4. Чому в Євразії області внутрішнього стоку займають великі площі?
Характерною рисою внутрішніх вод Євразії є величезна площа басейнів внутрішнього стоку (З0 % площі материка). За їх загальною площею Євразія не має собі рівних.
5. Які характерні риси мають річки, що належать до різних басейнів стоку? Назвіть особливості режиму, живлення й характеру течії річок вашої місцевості.
На сході, там, де взимку буває сніговий покрив і річки ненадовго замерзають, трапляється весняна повінь (Вісла, Одра, Ельба). Річки, які беруть початок в Альпах (Рейн та ін.), мають переважно льодовикове живлення. Великі річки Європи — Дунай, Дніпро, Дністер, що впадають у Чорне море, із мішаним живленням і весняними повенями, — є важливими транспортними артеріями, джерелами водопостачання й електроенергії.
6. Визначте причини утворення великих масивів вічної мерзлоти в Євразії.
Євразія багата на всі види внутрішніх вод: річки, озера, болота, підземні води, льодовики, області вічної мерзлоти, які займають найбільші площі у світі.
7. У яких районах розташовані гірські й покривні льодовики Євразії? Де льодовиків більше — у Європі чи Азії? Чому?
Вони повноводні цілий рік. На сході, там, де взимку буває сніговий покрив і річки ненадовго замерзають, трапляється весняна повінь (Вісла, Одра, Ельба)
Практична робота 10 (продовження)
Позначення на контурній карті назв географічних об'єктів Євразії.
Позначте на контурній карті географічні об'єкти Євразії:
річки: Рейн, Дунай, Дніпро, Волга, Об, Єнісей, Лена, Амур, Хуанхе, Янцзи, Меконг, Ганг, Інд, Євфрат, Тигр.
Працюємо в групах
1. Використовуючи текст параграфа й карти атласу, здійсніть уявну подорож однією з річок Євразії. Результати своїх спостережень подайте у вигляді таблиці.
2. На основі результатів виконання завдання 1 складіть порівняльну характеристику двох річок Європи й Азії (на вибір).
Працюємо самостійно
Як відомо, населення внутрішніх районів Азії та Аравійського півострова стикається з проблемами нестачі прісної води. Використовуючи додаткові джерела географічних знань, з'ясуйте, яким чином ці проблеми вирішуються. Які власні шляхи розв'язання проблеми водопостачання ви можете запропонувати?
Брак чистої прісної поверхневої води змушує багато країн активніше використовувати підземні води. У Євросоюзі вже 70% усієї води, використовуваної водопотребителями, береться з підземних водоносних шарів. У Данії, Литві та Австрії ґрунтові води - єдине джерело прісної води для народного споживання.
У посушливих країнах вода практично повністю береться з підземних джерел (Марокко - 75%, Туніс - 95%, Саудівська Аравія і Мальта - 100%). Підземні водоносні шари залягають всюди, але не скрізь вони поновлювані. Так, в Північній Африці і на Аравійському півострові вони заповнилися водою близько 10000 років тому, коли клімат тут був більш вологим. В Екваторіальній і Південній Африці справи з підземними водами йдуть значно краще. Проливні тропічні дощі сприяють швидкому відновленню запасів підземних вод.
Коментарі (0)