Войти
Закрыть

Природні зони Південної Америки. Вертикальна поясність Анд (відповіді)

ГДЗ 7 Клас , ГДЗ Географія 7 клас Кобернік, Коваленко 2015

 
1. Назвіть і покажіть на карті найбільші за площею природні зони Південної Америки. У якому напрямку вони змінюють одна одну?
Найбільші природні зони Південної Америки – це сельвас, кампос, пампа, атакама. З півночі на південь.
2. Які природні зони, що відсутні в Африці, є в Південній Америці?
Перемінно-вологі ліси, степи, мішані ліси.
3. Охарактеризуйте одну з природних зон материка за типовим планом.
Савани та рідколісся. Зона саван і рідколісся займає Гвіанське й Бразильське плоскогір’я та Орінокську низовину. Як і скрізь у субекваторіальному поясі, тут чергуються сухий і вологий сезони. Сезон дощів триває довше. У кампосі серед трав трапляються поодинокі кактуси, молочаї, мімози, у льяносі — різні види пальм. Ґрунти — червоні фералітні та червоно-бурі. Тваринний світ саван Південної Америки значно бідніший за тваринний світ Африки. Тут немає великих табунів копитних. Із травоїдних водяться низькорослі олені, свині-пекарі, тапіри, із хижаків — ягуар і пума, яку називають «лев Нового Світу». Місцевий «санітар» —
броненосець — живиться мертвечиною, а в разі небезпеки швидко згортається в клубок і заривається в землю. Ласує термітами мурахоїд, який здатний просунути свій довжелезний півметровий язик у найменші щілини. Потім він втягує його в рот разом із налиплими комахами (до 160 разів за хвилину). Найбільшим птахом саван є нанду, Унаслідок діяльності людини савани Південної півкулі дуже змінилися. Замість природної рослинності — плантації кави й арахісу, батьківщиною якого, до речі, є місцеві савани. Також великі площі займають міста й райони видобутку корисних копалин.
4. Що таке вертикальна поясність? Розкажіть про вертикальну поясність в Андах.
Вертикальна поясність — це закономірна зміна природних комплексів у горах, зумовлена насамперед зміною кліматичних умов з висотою.
Вона характерна чотирма поясами:
Висотна поясність Анд представлена п’ятьма висотними поясами. Нижній пояс до висоти 1000-1500 м називається тьєрра кальєнте (жарка земля). Для поясу характерний вологий і жаркий клімат із середніми місячними температурами повітря + 250С і вище.
В другому поясі до висоти 2000-2800 м, який називається тьєрра темплада (помірна земля) середні місячні температури знижуються до + 180С. Опади значні і, на відміну від першого поясу, випадають у вигляді затяжних мрячних дощів. Постійно високою є і вологість повітря.
В третьому поясі до висоти 3200-3500 м, який називають тьєрра фриа (холодна земля) клімат прохолодний, але рівний. Середні місячні температури знижуються до + 120С, постійні тумани, мрячні дощі і холодні вітри, що падають з гірських вершин. Морозів не буває, але добова амплітуда температур повітря сягає 15-200.
Для четвертого поясу, що простягається до висоти 4500 м і який називають тьєрра елада (морозна земля), характерний високогірний тип клімату і середньомісячні температури близько 60С, густа хмарність, висока вологість, сильні вітри і затяжні мрячні дощі, що переходять у снігопади.
скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 7 клас Кобернік, Коваленко 2015", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація