Тектонічна будова, рельєф і корисні копалини Австралії (відповіді)
- 10-04-2023, 15:47
- 264
ГДЗ 7 Клас , ГДЗ Географія 7 клас Кобернік, Коваленко 2015
1. Назвіть і покажіть на карті основні форми рельєфу Австралії.
На території континенту Австралія переважно рівнинни.
- У Австралії половина материка плоскогір’я, а інша частина низовина, на сході материка розташовані гори (Великий Вододільний Хребет), який простягається з півночі на південь. Австралія розташована в центральній частині Індо-Австралійської літосферної плити.
- На заході в межах щита рівнина трохи піднята й утворює невисоке Західноавстралійське плоскогір’я.
- На схід від плоскогір’я в межах давнього прогину простягається рівнинна Центральна низовина, поверхня якої в середній частині знаходиться нижче від рівня моря.
- У східній частині в межах давньої області складчастості розташовані невисокі гори — Великий Вододільний хребет. Гори сформувалися в палеозойську еру й з часом сильно зруйнувалися.
2. Поясніть, як основні форми рельєфу Австралії залежать від тектонічної будови.
Австралія, так само, як Африка та Південна Америка, є «уламком» давнього материка Гондвани, який розколовся на частини майже 180 млн років тому. Острови Нова Гвінея й Тасманія відокремилися від Австралії також унаслідок розломів земної кори.
Основою материка є давня Австралійська платформа. Її фундамент сформувався в архейську та протерозойську ери. Вік платформи — кілька мільярдів років. Тривалі рухи земної кори — підняття, опускання й розломи — зумовили формування на заході Австралійської платформи великого щита.
3. На які корисні копалини багаті різні частини материка? Чому більшість руд металів залягає в західних районах Австралії?
Австралія дуже багата на корисні копалини. В Австралії переважають рудні корисні копалини. їх основні родовища пов’язані з кристалічними породами фундаменту давньої платформи. За покладами залізних, нікелевих, поліметалічних, уранових
руд, золота Австралія посідає провідні місця у світі. Основні їх запаси розробляються в межах щита давньої платформи на заході мано найбільші у світі родовища алюмінієвих руд.
Австралія багата її на кам’яне вугілля, поклади якого залягають в осадових породах передгірського прогину на південному сході.
4. Порівняйте тектонічну будову й рельєф Австралії, Африки та Південної Америки. З’ясуйте, чим вони подібні й чим відрізняються.
Австралія
- У Австралії половина материка плоскогір’я, а інша частина низовина, на сході материка розташовані гори (Великий Вододільний Хребет), який простягається з півночі на південь. Австралія розташована в центральній частині Індо-Австралійської літосферної плити.
На заході материка щити і чохли декамбрійських платформ, а на заході області герцинської складчастості, чохли палеозойської складчастості і області каледонської складчастості.
Південна Америка
- Рельєф Південної Америки зв’язаний з її геологічною будовою. При першому погляді на фізичну карту материка його можна розділити на три частини: низовинну - в центрі, плоскогірну - на сході, високогірну - на заході.
На сході материка Південна Америка розташовані чохли (платформи) декамбрійських платформ, на півночі в центрі розташовані щити декамбрійських платформ, а на заході протяжністю з півночі на південь розташована зона кайнозойської складчастості.
Африка
Більша частина материка – це нагір’я і височини, низовини лише по краях материка, на півдні переважно височини.
У Африці на півночі континента розташовані чохли декамбрійських платформ, у центральній частині материка щити декамбрійських платформ. На схлді області кайнозойської складчастості. І на півдні є області байкальської складчастості.
5. Поясніть, чому Австралія — єдиний материк на планеті, де немає діючих вулканів і сильних землетрусів.
Австралія розташована в центральній частині Індо-Австралійської літосферної плити. Тому це єдиний материк, на якому немає діючих вулканів, а землетруси бувають дуже рідко й не мають руйнівної сили.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 7 клас Кобернік, Коваленко 2015", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)