Войти
Закрыть

Способи зображення географічних об’єктів та явищ на картах (відповіді)

ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Кобернік, Коваленко 2021

 
§ 5. Способи зображення географічних об’єктів та явищ на картах
Перевір себе
1. Що таке легенда карти? Чому вона є на будь-якій карті?
Легенда карти - зведення умовних позначень, використаних на карті, з текстовими поясненнями до них. Звичайно, легенда карти створюються на основі класифікацій об'єктів і явищ, що зображаються, вони стають їх графічною моделлю і часто служать для побудови класифікаторів. Великі і складні легенди карт діляться на розділи і підрозділи.
2. Назвіть основні способи картографічного зображення.
До основних способів картографічного зображення відносять:
спосіб значків;
спосіб лінійних знаків;
спосіб ареалів;
спосіб знаків руху;
спосіб ізоліній;
спосіб крапок;
спосіб кількісного фону;
спосіб якісного фону;
3. Для позначення яких об’єктів використовують спосіб значків?
Спосіб значків використовують для зображення об'єктів й явищ, що локалізовані по пунктах, за допомогою тих чи інших значків, розміри яких приймаються постійними або приймаються за прийнятою шкалою. Значки розміщуються на карті за місцем знаходження самих об'єктів. Значки бувають геометричні, буквені й наочні.
4. У яких випадках застосовується спосіб якісного фону?
Спосіб якісного фону (qualitative background method) - спосіб зображення на карті якісних особливостей чи відмінностей певних явищ, суцільно або масово поширених на території, що картографується.
5. Що відображують за допомогою кількісного фону?
Спосіб кількісного фону (quantitative background method) - спосіб зображення на карті кількісних відмінностей деякого явища, суцільно поширеного на території, що картографується.
6. Що таке ізолінії? Які види ізоліній використовують на кліматичних картах?
Ізолінії використовуються для зображення на картах або маркшейдерсько-геологічних графічних документах ліній з однаковими значеннями абсолютних висот (ізогіпси), температур порід (ізотерми), магнітних схилень (ізогони), атмосферного тиску (ізобари), глибин і потужності покладу, вмісту в гірських породах хімічних.
7. Розкажіть, як завдяки ізолініям показують рельєф на фізичній карті.
Залежно від явища, показаного на карті, ізолінії мають різні назви. На фізичній карті для нанесення рельєфу використовують ізогіпси, або горизонталі - лінії рівних абсолютних висот. Детальність зображення рельєфу залежить від масштабу карти. Лінії проводять через певну кількість метрів.
8. Для чого потрібна картографічна генералізація?
Генералізація - процес відбору і узагальнення якісних і кількісних характеристик елементів карти в картографії. Мета генералізації — виділення основних типових рис та особливостей об'єкта згідно з призначенням карти, її масштабом. При складанні карт одними з найскладніших і найважливіших питань є питання вибору відображення, які об'єкти місцевості слід залишити, а які узагальнити (показати групу єдиним об'єктом), пропустити, які ознаки об'єктів важливі для кінцевого користувача карти. Генералізація дозволяє усунути другорядні деталі та акцентувати для користувача найбільш суттєві елементи.скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Кобернік, Коваленко 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація