Войти
Закрыть

Як укладена карта (відповіді)

ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Бойко, Дітчук 2021

 
4. Як укладена карта
1. Охарактеризуйте елементи карти «Адміністративно-територіальний устрій України» (див. атлас).
Адміністративно-територіальний устрій України змінювався впродовж історичного розвитку залежно від завдань і функцій держав, до складу яких входила її територія. Зміни в системах адміністративних одиниць здійснюються з метою покращання організації державного механізму на місцях. Тільки протягом минулого століття відбулося кілька змін адміністративно-територіального устрою України.
На карті Адміністративно-територіальний поділ подано сучасні державні кордони, межі АР Крим, адміністративних областей і районів, тобто всіх одиниць адміністративного поділу, за якими можна визначити їх географічне положення. У складі держави – 1 автономна республіка (АР Крим), 24 адміністративні області, 490 районів, 458 міст, у тому числі 177 республіканського та обласного підпорядкування, а також Київ і Севастополь – міста, що мають спеціальний статус.
У 26 містах є поділ на райони, усього районів у цих містах – 114 (зокрема в Києві замість 14 тепер 10 районів); селищ міського типу – 886; сільських населених пунктів – 28504. Кількість адміністративно-територіальних одиниць у регіонах подано на 1 січня 2008 р.
2. Що таке картографічна проекція? Назвіть картографічні проекції за видом допоміжної поверхні.
Картографічна проекція – це математично визначений спосіб зображення земної поверхні на площині (карті).
За видом допоміжної поверхні розрізняють проекції:
- циліндричні, якщо проектування з кулі здійснюється на бічну поверхню циліндра;
- конічні, якщо допоміжною поверхнею слугує конус;
- азимутальні, якщо зображення проектують безпосередньо на площину.
3. Чому на картах виникають спотворення?
Бо сферичну поверхню неможливо розгорнути у вигляді площини без розривів і складок. Через це будь-яка карта має певні спотворення. Спотворюються довжини ліній, кути, площі й форми географічних об’єктів.
4. Чим різняться між собою рівнокутні, рівновеликі й довільні проекції?
Рівнокутні проекції зберігають без спотворень кути і форми малих об’єктів, однак у них значно деформуються довжини ліній і площі об’єктів.
Рівновеликі проекції не спотворюють площ, однак форми об’єктів і кути в них значно спотворено.
Довільні проекції містять усі види спотворень, але вони розподіляються на карті найбільш вигідним чином.скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Бойко, Дітчук 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація