Механічний рух населення (відповіді)
- 31-01-2023, 00:05
- 276
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Довгань, Стадник 2021
§ 45. Механічний рух населення
Запитання та завдання для самоперевірки1. Якими бувають зовнішні міграції за тривалістю?
постійні (безповоротні), за яких мігранти не мають наміру повертатися на попереднє місце проживання;
- тимчасові, за яких у мігрантів є намір повернутися через певний період на попереднє місце проживання;
- сезонні — короткочасні переселення (до одного року, наприклад на збір сільськогосподарських культур)
2. Якими чинниками можуть бути викликані міграції?
Міграції можуть бути викликані різними чинниками:
- соціально-економічними (типовий приклад — переселення з бідних країн до високорозвинених);
- політичними (наприклад, переселення з території країни, де відбуваються воєнні дії);
- національними (наприклад, переїзд євреїв до Палестини після створення там держави Ізраїль);
релігійними (виїзд індуїстів із Пакистану до Індії та мусульман з Індії до Пакистану після проголошення незалежності цих держав);
- екологічними (відселення людей із 30-кілометрової зони навколо Чорнобильської АЕС у 1986 р.).
3. Охарактеризуйте основні світові центри імміграції.
1) Західна Європа. Міграційна політика країн цього регіону спрямована на залучення робочої сили з країн Центральної Європи, Туреччини, а також колишніх колоній. При цьому праця іммігрантів насамперед використовується на важких роботах (будівництво), шкідливих для здоров’я (металургія, обслуговування житлово-комунального господарства) або роботах, які не потребують високого рівня кваліфікації.
2) Англо-Америка (США й Канада). Для міграційної політики цих країн характерні два напрямки: а) залучення дешевої та малокваліфікованої робочої сили переважно з країн Латинської Америки (у першу чергу з Мексики); б) переманювання висококваліфікованих спеціалістів, зокрема науковців, з інших країн, особливо із Центральної Європи та Індії («відплив умів»).
3) Багаті нафтодобувні країни Південно-Західної Азії (насамперед Саудівська Аравія). Цей центр імміграції почав формуватися лише в 70-х рр. XX ст. Для нього характерні: а) імміграція переважно з мусульманських країн; б) переважання чоловіків серед іммігрантів;
4. Розкажіть про зовнішні міграції України.
Зараз для України найбільш характерна міжнародна трудова міграція. За оцінками фахівців, нею охоплено приблизно 5 млн жителів країни. Тільки із західних областей на тимчасові роботи за кордон щороку виїжджає понад 700 тис. осіб, причому частина з них працює нелегально.
5. Назвіть позитивні та негативні наслідки трудової міграції з території України.
Наслідки впливу трудової міграції на ринок праці можуть бути як позитивними (посилення конкуренції на ринку праці, як стимулу для розвитку здібностей до праці; часткова компенсація демографічної кризи та ін.), так і негативними (загострення безробіття, втрата висококваліфікованих кадрів).
6. Дайте визначення поняття «діаспора».
Діаспора — етнічна, в першу чергу релігійна та мовно-культурна спільнота або сукупність індивідів, які існують та зберігаються за межами свого материнського регіону, і котрі усвідомлюють свою генетичну або духовну з ним єдність. Поняття походить мовно з давньогрецької, але змістовно — з юдейської традиції.
7. Охарактеризуйте українську діаспору.
Українська діаспора — збірне визначення української національної спільноти поза межами українських земель (української етнічної території), яка почуває духовний зв'язок з Україною.
8. Визначте особливості внутрішніх міграцій на території України
Зовнішня міграція для України була тривалий час бурхливим явищем, що мало своїм витоком драматичну історію українського народу, гноблення різноманітними окупантами та відсутність власної державності.
У зв’язку з обмеженими можливостями працевлаштування в невеликих населених пунктах останнім часом збільшилися обсяги маятникової міграції (регулярні поїздки з одного населеного пункту, який є місцем проживання, в інший — на роботу або навчання і назад). Вони найбільш характерні для великих міст, передусім для Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова, Запоріжжя.
Останнім часом у зв’язку з воєнними конфліктами в Донецькій і Луганській областях деякі жителі України стали внутрішніми переселенцями («внутрішньо переміщеними особами»). У 2015 р. офіційно було зареєстровано понад 550 тис. осіб, вимушених змінити місце проживання (найбільше їх прийняли сусідні Харківська, Дніпропетровська та Запорізька області).
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Довгань, Стадник 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)