Сектори національної економіки України та форми суспільної організації виробництва (відповіді)
- 26-01-2023, 23:24
- 277
ГДЗ 9 Клас , ГДЗ Географія 9 клас Гільберг, Савчук 2017
§ 3. Сектори національної економіки України та форми суспільної організації виробництва
Знаю і вмію обґрунтувати
1. Що належить до сфери послуг?
Третинний сектор економіки — це сфера послуг. Перехід до третинної економіки пов’язаний зі зростанням продуктивності праці в промисловості, у зв’язку із чим вивільнялись ресурси для розвитку сфери послуг. До сфери послуг належать: освіта, наука, культура, туризм, охорона здоров’я тощо. Останніми роками в цьому секторі високими темпами розвиваються інформаційні технології.
2. До якої групи належать країни, у яких домінує розвиток третинного сектора економіки?
Країни, у яких переважає третинний сектор економіки, називають постіндустріальними, або інформаційним суспільством. Це країни-лідери економічного розвитку світу.
3. Дайте визначення поняття «спеціалізація». Які розрізняють її форми?
Спеціалізація — орієнтація певного економічного об’єкта в загальній системі географічного поділу праці на виробництво благ, що споживають за її межами. Розрізняють три форми спеціалізації: предметну, подетальну, стадійну.
4. Поясніть, чому сільське господарство належить до первинного сектора економіки.
Первинний сектор економіки об’єднує види діяльності, пов’язані з видобуванням сировини та її переробкою в напівфабрикати. До нього належать сільське господарство, рибальство, лісівництво, мисливство та видобування мінеральної сировини (вугілля, нафти, металічних руд тощо). Первинний сектор був першим в історії людства, з нього розпочалася економічна діяльність первісних людей (збирання й полювання).
5. Які відмінності між поняттями «комбінування» та «концентрація»?
Комбінуванням називають таку форму суспільної організації виробництва, за якої на одному підприємстві зосереджують виробництва різних видів продукції. Наприклад, металургійні комбінати повного циклу.
Концентрація — це зосередження виробництва на великих підприємствах (виробнича концентрація) та зосередження підприємств одного виду діяльності на обмеженій території (територіальна концентрація виробництва).
6. Схарактеризуйте переваги спеціалізації виробництва.
Наприклад, для виробництва автобуса необхідні деталі, що виробляють кілька сотень спеціалізованих підприємств. Вони постачають ці деталі на складальне підприємство, яке випускає готову продукцію. Про ступінь розвитку кооперування виробництва в межах окремих гігантських корпорацій свідчить те, що окремі деталі, вузли автомобілів для корпорації «Дженерал моторз» постачають майже 40 тис. дрібних і середніх підприємств.
7. Чи може розвиватися кооперування між підприємствами різних країн?
Так.
8. Як ви вважаєте, які негативні ефекти характерні для спеціалізації?
Залежність від інших.
9. Назвіть позитивні й негативні сторони кооперування. Для цього в зошиті складіть відповідну таблицю.
Можна добитися більшої продуктивності. Залежність від інших.
Працюю з картою
Користуючись картою форзацу та легендою до неї, наведіть приклади видів економічної діяльності за секторами економіки, які розвинені в Україні.
Україна має показники типової країни, що перебуває на індустріальному етапі розвитку суспільства. Частка вторинного сектора сягає майже 45 % вартості ВВП, відносно високою є також частка первинного сектора. Натомість відсоток третинного сектора в економіці України значно нижчий, ніж у провідних постіндустріальних країнах світу (США, Японія, країни Західної Європи).
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 9 клас Гільберг, Савчук 2017", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)