Хімічна промисловість світу (відповіді)
- 26-01-2023, 23:32
- 244
ГДЗ 9 Клас , ГДЗ Географія 9 клас Гільберг, Савчук 2017
§ 29. Хімічна промисловість світу
Знаю і вмію обґрунтувати
1. За допомогою шкільного атласу встановіть, які чинники зумовили зосередження виробництва мінеральних добрив у світі.
У світі більшість їхніх поставок здійснюється в межах усталених міжрегіональних вантажопотоків. Насамперед це зумовлено особливостями виробництва мінеральних добрив. Відповідні підприємства є конкурентоспроможними на світовому ринку лише за умови великого й дуже великого їхнього виробництва. На основну хімію припадає майже 70 % усього хімічного виробництва світу.
У виробництві мінеральних добрив виразним експортним спрямуванням вирізняються калійні добрива, адже їх виробляють винятково у країнах, що мають відповідні промислові родовища в експлуатації. На половину менше експортують фосфорні й ще менше — азотні добрива, які виробляють переважно в районах застосування.
2. Чому в розвинених країнах світу мало виробляють мінеральних добрив?
Більшість видів продукції хімічної промисловості збувають на регіональних ринках. Наприклад, 2/3 експорту хімікатів ЄС здійснюється в його межах. Для половини хімічних товарів характерна чітка регіональна міжнародна спеціалізація. Так, Близький Схід, спираючись на найбільші запаси нафти й природного газу, є провідним виробником пластмас й азотних добрив, ЄС — «світова аптека та косметичний салон», Далекий Схід — основний постачальник хімічних волокон, Північна Америка — синтетичного каучуку, сірки, калійних і фосфорних добрив.
3. Чому більшість підприємств основної хімії в розвинених країнах світу розміщено в портово-промислових комплексах?
Щоб зразу її транспортувати.
4. Поясніть, які чинники зумовили те, що Китай є одним з найбільших у світі виробників мінеральних добрив.
Китай також є лідером з видобування сировини для виробництва фосфорних добрив. Більшість відповідної продукції споживає місцеве сільське господарство. Марокко, де зосереджені найбільші у світі запаси фосфоритів, контролює половину їхнього міжнародного експорту.
Китай — найпотужніший виробник азотних добрив у світі (насамперед карбаміду). Найбільше постачає аміаку у світі Тринідад і Тобаго, де зосереджено великі потужності з переробки нафти і природного газу.
5. З’ясуйте, якою буде частка України у виробництві азотних добрив світу за умови повного завантаження наявних вітчизняних потужностей.
Не дуже велика.
6. Які чинники зумовили зосередження великих потужностей з переробки сирої нафти в Карибському морі на острові Тринідад?
Оскільки там є багато нафти.
7. Поясніть, чому ТНК дуже поширені у фармацевтичній промисловості.
Лідерами у світі нині є спеціалізовані фірми. Так, нафтохімічний гігант «Роял Дач Шелл» (Велика Британія — Нідерланди) має 96 виробничих філій, фармацевтична компанія «Байєр» (Німеччина) — у 76, провідний світовий виробник побутової хімії.
Потужні нафтопереробні заводи та підприємства основної хімії й хімії пластмас постачають свою продукцію на майже всі хімічні заводи ЄС.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 9 клас Гільберг, Савчук 2017", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)