Народні промисли в Україні (відповіді)
- 26-01-2023, 23:33
- 269
ГДЗ 9 Клас , ГДЗ Географія 9 клас Гільберг, Савчук 2017
§ 34. Народні промисли в Україні
Знаю і вмію обґрунтувати
1. Які гончарні вироби ви використовуєте вдома?
Посуд.
2. Чому нині майже не залишилося промислових підприємств із виробництва предметів народних промислів?
Народні художні промисли — одна з форм мистецтва, що виробляє художньо оформлені предмети побуту, одягу, прикраси, вироби декоративно-ужиткового мистецтва. Їх виготовляють з місцевої сировини майстри, які зазвичай живуть і працюють у сільській місцевості.
Тому що це дорожче виробництво.
3. Назвіть відомі вам види народних художніх промислів. Поясніть, чому, на вашу думку, нині розвиваються лише окремі з них.
Бондарство майже перестало існувати як окремий вид декоративно-ужиткового мистецтва в Україні.
Декоративний розпис — розпис будівель і виробів з дерева — найдавніший і найпоширеніший вид декоративно-ужиткового мистецтва.
Художнє ткацтво й вишивка збереглись як у народних майстрів, так і на підприємствах художніх промислів.
Килимарство в Україні майже зникло. Поодинокі майстрині літнього віку займаються традиційним килимарством та незначну кількість килимів на замовлення виготовляє Решетилівська майстерня художніх промислів.
Писанкарство широко представлене в Україні. Писанки виготовляють до Великодня переважно вдома. На продаж окремі майстрині розписують їх у дусі традицій відповідних етнографічних регіонів.
Гутництво (виготовлення виробів зі скла) традиційно було поширене по всій Україні. Назва промислу походить від слова «гута» — склодувна піч.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 9 клас Гільберг, Савчук 2017", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)