Тваринництво. Зональна спеціалізація сільського господарства України (відповіді)
- 27-01-2023, 12:10
- 220
ГДЗ 9 Клас , ГДЗ Географія 9 клас Бойко, Дітчук 2022
§ 15. Тваринництво. Зональна спеціалізація сільського господарства України
1. Розкажіть про склад тваринництва в Україні.Провідним у тваринництві України є скотарство, основною його продукцією є молоко та м’ясо. Значне місце посідає свинарство, яке постачає м’ясо, сало, шкіру. Птахівництво виробляє м’ясо, яйця, перо та пух. У поголів'ї птиці переважають кури - 90%. Вівчарство відіграє додаткову роль, галуззю міжнародної спеціалізації стало бджільництво. У спеціалізованих господарствах розвиваються кліткове звірівництво (вирощування хутрових звірів - норки, нутрії тощо), кролівництво, ставкове рибництво.
2. Якою є кормова база тваринництва? Охарактеризуйте природно-географічні передумови розвитку тваринництва в Україні. Основою кормової бази є вирощування кормових та зернофуражних культур, а також використання природних пасовищ і сіножатей. Найбільше пасовищ і сіножатей -у північних та передгірних областях України. Для відгодівлі худоби використовують також відходи окремих виробництв харчової промисловості - висівки (пшеничні, житні, вівсяні, соєві, ячмінні, рисові, гречані), жом, мелясу, макуху, шрот, а також білково-вітамінні добавки.
3. Де поширене скотарство в Україні? Які напрями воно має?
Загалом на території України сформувалася молочно-м'ясна спеціалізація скотарства, особливо в гірських районах. Водночас у центральних та південних регіонах чимало господарств мають м'ясо-молочну спеціалізацію. На півночі, де багато пасовищ, на територіях довкола міст переважає молочний напрям.
4. Де поширене свинарство? Що є кормовою базою для нього?
Свинарство менш залежне від кормової бази, тому зосереджене в густонаселених районах, де розвинене овочівництво, є відходи харчової промисловості. Воно поширене в усіх регіонах України, найбільше поголів’я свиней - у Дніпропетровській, Київській, Донецькій, Полтавській, Черкаській областях.
5. Розкажіть про птахівництво в Україні. У яких районах воно розвинене?
У поголів’ї птиці переважають кури - 90%. Решту становлять качки, індики, гуси, цесарки, перепели, фазани, страуси. Яйця та м’ясо виробляють на птахофабриках, розташованих переважно навколо великих міст та в рекреаційних районах. М’ясо птиці у структурі його виробництва посідає перше місце. Провідними виробниками яєць в Україні є Київська, Хмельницька, Херсонська, Дніпропетровська, Вінницька області.
6. У яких регіонах поширене вівчарство? Якою продукцією воно забезпечує людей та виробництво?
Вівчарство в Україні відіграє додаткову роль, і лише у господарствах Карпат воно є одним з головних напрямів. Здебільшого овець розводять у селянських господарствах. Вівчарство спеціалізується на постачанні м’яса, вовни, овчини, овечого молока, сиру. Його спеціалізацію визначають особливість кормової бази та природні умови. У степовій зоні переважає вівчарство вовняної спеціалізації, у лісостепових, лісових та гірських районах - м’ясо-вовняної. Найбільше поголів’я овець - у степових областях і на Закарпатті.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 9 клас Бойко, Дітчук 2022", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)