Войти
Закрыть

Економічні системи та їхні типи (відповіді)

ГДЗ 9 Клас , ГДЗ Географія 9 клас Гільберг, Савчук 2022

 
§ 6. Економічні системи та їхні типи
Знаю і вмію обґрунтувати
1. Що таке економічна система?
Господарство країни, організоване певним чином, називається економічною системою. У сучасному світі розрізняють чотири основні її типи.
2. Назвіть типи економічних систем та вкажіть їхні ознаки.
ТРАДИЦІЙНА ЕКОНОМІЧНА СИСТЕМА. Тип господарства, за якого всі ресурси перебувають у власності громади та розподіляються відповідно до традицій і звичаїв, називають традиційною економічною системою. В економіці переважає сільське господарство. Технічний прогрес і введення інновацій обмежені, тому що вони зазвичай суперечать звичаям і загрожують стабільності суспільства.
КОМАНДНА ЕКОНОМІЧНА СИСТЕМА. Тип господарства, за якого всі ресурси й засоби виробництва є власністю народу, але в реальності центральна влада повністю контролює виробництво й розподіл продукції, називають командною економікою.
РИНКОВА ЕКОНОМІЧНА СИСТЕМА. Ринкова економічна система заснована на приватній власності, свободі вибору та конкуренції. Вона спирається на особисті інтереси та обмежує роль уряду. Країн зі 100-відсотковою ринковою економічною системою немає.
ЗМІШАНА ЕКОНОМІЧНА СИСТЕМА. Змішана економічна система поєднує елементи різних економік. Так організовані господарства Бразилії, Болгарії, Індії. Економіка сучасної України також є змішаною.
3. На які підгрупи й чому поділяють розвинені країни?
За методикою ООН, до розвинених країн належать 60 держав Європи, Азії, Північної Америки, Австралії та Океанії. Усі вони характеризуються високим рівнем економічного й соціального розвитку та мають найвище значення ВВП в розрахунку на душу населення. Однак ця група країн вирізняється значною внутрішньою неоднорідністю, і в її складі виділяють чотири підгрупи.
4. Які характерні ознаки країн, що розвиваються? Які групи країн можна виділити серед них? Працюю з картою
До країн, що розвиваються, належать 143 країни й залежні території, з яких дві постсоціалістичні держави в Європі (Албанія та Молдова), в Азії — 46, Африці — 52, Латинській Америці — 33, Океанії — 12. Разом вони займають понад половину площі суходолу й зосереджують 3/5 населення світу. Між ними також існують значні відмінності в соціально-економічному розвитку. Переважно вони розміщені на південь від екватора. Країни, що розвиваються, можна поділити на шість підгруп.
Користуючись картами атласу, визначте, де розташовані найбідніші країни світу. Які географічні чинники зумовили їхню відсталість?
Важкі природні умови. Або недостатність ресурсів.
скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 9 клас Гільберг, Савчук 2022", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація