Войти
Закрыть

Просторова структура світового господарства (відповіді)

ГДЗ 9 Клас , ГДЗ Географія 9 клас Гільберг, Савчук 2022

 
§ 7. Просторова структура світового господарства
Знаю і вмію обґрунтувати
1. Поясніть значення поняття «просторова структура економіки».
Просторова структура господарства — це сукупність елементів національної економіки (підприємств і організацій), які між собою взаємодіють в економічному просторі. До них належать регіони світу, економічні райони, промислові райони, центри, вузли тощо.
2. Назвіть три найважливіші складові сучасної світової економіки.
- сукупність національних економік усіх країн світу, кожна з яких займає своє визначене місце у світовій системі;
- сукупність міжнародних економічних відносин, економічних зв'язків між національними господарствами;
- глобальна діяльність транснаціональних компаній (ТНК) і транснаціональних банків (ТНБ);
- інтеграційні угруповання країн, співтовариства країн і міжнародні організації;
- світова система, що сформувалася й організована в результаті розвитку капіталістичного способу виробництва;
- результат економічної діяльності всього людства, розглянутий з урахуванням стану навколишнього середовища і наявних ресурсів.
3. За якою ознакою країни відносять до центру?
4. Скільки країн належать до периферії?
За концепцією «центр — периферія» нерівномірність економічного зростання регіону і процес просторової поляризації неминуче породжують диспропорції між центром і периферією. Виникають ці контрасти завдяки природно-ресурсному, економічному та соціальному чинникам.
5. Якій стадії розвитку економіки відповідає господарство країн периферії?
Центр і периферія пов’язані між собою потоками інформації, капіталу, товарів, робочої сили.
Виділяють різні види периферії світу. Інтегрована тісно пов’язана із центром, який має безпосередній вплив на її розвиток (наприклад, Республіка Корея). У віддаленій і покинутій — навпаки вплив центру майже відсутній. У таких країнах спостерігається нестабільна політична обстановка, міжнаціональні та релігійні конфлікти (наприклад, Південний Судан). Окреме місце займають країни частково автономної периферії, які є регіональними лідерами (наприклад, Індія).
Периферійна частина світу («периферія») — країни, розташовані здебільшого у тропіках. Периферія живе переважно за рахунок використання власних природних ресурсів, деякі її регіони перенаселені, у багатьох місцях зберігаються зони політичної нестабільності та конфліктів.
6. Яка найхарактерніша ознака сучасної просторової структури світового господарства?
ПРОСТОРОВА СТРУКТУРА СВІТОВОГО ГОСПОДАРСТВА ЗА КОНЦЕПЦІЄЮ «ЦЕНТР — ПЕРИФЕРІЯ». У світі виділяють центр — розвинені країни світу, які оточені напівпериферією, де одночасно розвинені окремі види послуг і промислового виробництва (наприклад, видобування нафти та послуги авіаперевезень в ОАЕ).
ПРОСТОРОВІ МОДЕЛІ РОЗВИТКУ СВІТОВОГО ГОСПОДАРСТВА. Незважаючи на те, що світове господарство є єдиним організмом, окремі його складові різко відрізняються одна від одної. У географії набула поширення концепція «центр — периферія» — модель взаємодії центральних і периферійних районів у процесі їхнього розвитку.
7. Сформулюйте найважливіші й найгостріші суперечності сучасного світового господарства та запропонуйте можливі шляхи їх розв’язання. Працюю з картою.
Самостійно.
Знайдіть на карті шкільного атласу та позначте на контурній карті основні регіони світового господарства.
Мал. 20. Модель світового господарства «центр — периферія» Сторінка 35.
скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 9 клас Гільберг, Савчук 2022", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація