Хімічна промисловість та її значення (відповіді)
- 28-01-2023, 11:30
- 244
ГДЗ 9 Клас , ГДЗ Географія 9 клас Гільберг, Савчук 2022
§ 27. Хімічна промисловість та її значення
Знаю і вмію обґрунтувати
1. Назвіть основні підвиди хімічної промисловості.
Хімічна промисловість складається з багатьох підвидів економічної діяльності.
сировинний
паливний
водний трудовий
споживчий
екологічний
2. Які родовища хімічної сировини в Україні ви знаєте? Що є сировиною для основної хімії?
Родовища калійно-магнієвих солей виявлені в Передкарпатському крайовому прогині, де утворюють Передкарпатський калієносний басейн. Незначні запаси калійних солей також відомі в Дніпровсько-Донецькій западині.
Калійні солі розподіляються на безсульфатні і сульфатні. Вміст оксиду калію в них коливається від 9 до 21%. Калійні солі застосовуються в хімічній промисловості для одержання більш як десяти видів хімічних продуктів, основною складовою частиною яких є калій (сульфат калію, калімагнезія, калійна селітра, їдкий калі-поташ та ін).
Магнієва сіль самостійних родовищ на території України не утворює, а видовбується разом з калійною. Виявлена вона в двох модифікаціях: в Передкарпатському крайовому прогині у вигляді сирих калійно-магнієвих солей (Калуш-Голинське, Стебницьке родовища) та в ропі озер Криму (Сиваське).
Самородна сірка. Усі виявлені у Прикарпатті промислові скупчення сірки сконценторовані у вузькій смузі зчленування Східно-Європейської платформи з Більче-Волицькою зоною Передкарпатського крайового прогину, де вони утворюють Прикарпатський сірчаний басейн.
У розміщенні підприємств основної хімії орієнтуються на джерела сировини. Наприклад, на виробництво 1 т каустичної соди витрачають 1,6 т кухонної солі, 1,6 т вапняку й 1,7 т антрациту. Тому найоптимальніше будувати такі підприємства неподалік родовищ цих корисних копалин. Соду використовують для виробництва барвників, скла, хімічних волокон, окремих ліків.
3. Схарактеризуйте значення транспортного чинника в розміщенні підприємств нафтохімічної промисловості.
Чим ближче до видобутку, щоб не витрачати кошти на транспортування.
4. Як комбінування впливає на виробничі зв’язки хімічної промисловості з чорною металургією?
Для оптимального використання всіх сировинних ресурсів здійснюють комбінування різних видів промислового виробництва. Зокрема, на коксохімічному заводі виробляють не лише сірчану кислоту, а й бензол та його похідні, нафталін, аміачну й натрієву селітру, карбамід та інші види продукції.
Майже 70 % готових продуктів хімічної промисловості є напівфабрикатами для інших видів виробництв, що зумовлено багатостадійністю технологічного процесу.
5. До чого може призвести концентрація в одному місці відразу кількох великих підприємств хімічної промисловості?
Щоб не витрачати кошти на транспортування сировини. Возити далеко, стає недоцільно.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 9 клас Гільберг, Савчук 2022", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)