Знак зодіаку(Терези)

 
  • Версія друку Весь реферат без реклами та завантаження шаблону:)
  •  
    РЕФЕРАТ
    на тему:
    Знак зодіаку
    (Терези)


    Більш двох тисяч років тому точка осіннього рівнодення розташовувалася в області сузір'я Терезів. При своєму видимому річному русі по екліптиці Сонце знаходився в цій крапці 23 вересня, і тривалість дня була дорівнює тривалості ночі. Імовірно, рівність дня і ночі і з'явилося причиною найменування цієї області неба ще в далекій давнині. Так серед зодіакальних сузір'їв, назви яких зв'язані з найменуваннями живих істот, з'явилося сузір'я Терезів.
    У сузір'ї Терезів інтерес викликає затемнено-перемінна зірка d Терезів. Обидва її компонента мають приблизно однакові розміри - їхні радіуси рівні 2 400 000 і 2 500 000 км. Одна з зірок синя, інша - жовта. Період системи дорівнює 2,23 доби. Блиск d Терезів змінюється від 4,8m до 5,9m.
    Більш двох тисяч років тому по екліптиці було розподілено тільки одинадцять сузір'їв. А сучасне сузір'я Терезів тоді вважалося «ножицями» (клішнями) Скорпіона.
    Походження назви сузір'я зв'язують з давньоримським імператором Августом. Імператор Август був справедливим правителем. Вдячні піддані вирішили увічнити його ім'я, створили знак зодіаку Терезів як символ правосуддя Августа. А місяць, у якому він народився, перейменували в серпень. Великий римський поет Вергілій славить імператора Августа, що народився під знаком сузір'я Терезів.
    У греко-римській міфології символікою Терезів зв'язаний образ чарівного Адоніса й історія його любові до богині Венері (Афродіті). Осліплений болісною люттю Марс, беззмінний улюблений Афродіти, перетворюється в страшного кабана й убиває свого суперника (протиставлення Марса і Венери - це вісь Овен - Терези.
    З походженням назви цього сузір'я зв'язують також міф про богиню Феміді. Не тільки громовержець Зевс зберігає закони Олімпу, але і мати Прометея, богиня Феміда. Вона скликає на вічному Олімпу зборів богів і стежить за порядком і законом. У руках у неї ваги – знак правосуддя.
    Терези є також знаком справедливості. Це царство богині Феміди; вона, будучи викраденої Юпітером, родила Світ, Неупередженість і Закон. Від її з'явилися на світло також три Грації, що представляють найбільш позитивні риси Терезів (красу, гармонію і терпимість), і три Парки, невблаганні істоти, що змотують у клубки нитки доль смертних: Клото тримає прядку, Лахесис тягне нитки життя, а Атропос перерізає їх.
    В античній міфології богинею справедливості була Астея, непідкупна дочка Зевса і богині правосуддя Феміди, що уособлює високу мораль і моральну чистоту. Вона ніколи не розставалася з вагами, що символізували уміння знаходити зважене, розумне і справедливе рішення в будь-якій конфліктній ситуації.
    Терези символізують рівновага і є одним із самих древніх сузір'їв. Терези - символ правосуддя в руках Діви, але одночасно асоціюються з осіннім рівноденням. У цей день тривалість дня дорівнює тривалості ночі (тобто сонце і місяць знаходяться в рівновазі).
    Знак Терезів знаменує собою підкреслене значення протиставлення і взаємної додатковості полюсів. Це твердження вічних пар - чорного і білого, дня і ночі, світла і пітьми і т.д. Зі своїми "дуалістичними" поглядами на світ, що супідрядний подвійної влади сил Добра і Зла (Бог і Диявол), південно-французька культура катарів дуже нагадує світ знака Терезів: настільки вона дивним образом коливалася між привабливим, граціозним і витонченим світом трубадурів, любовних інтриг і труверів - з одного боку, і - з інший сторони - пуританською суворістю й аскетизмом, безмежним і строгим, що ратує за майже повне придушення прояву життя.
    У "Альмагесте" Птолемея сузір'я Терези описане як "клішні Скорпіона"; лише незадовго до початку християнської ери римляни дали йому нинішнє ім'я. Спочатку воно представляло вівтар; потім його стали зображувати як чи вівтар лампу, затиснуту в гігантських клішнях скорпіона; а пізніше клішні "відпустили" його. Дотепер зірки і Терезів ми називаємо Південною і Північною Клішнями. Сузір'я займає на небі площа в 538.1 квадратного градуса і містить 83 зірки, видимі неозброєним оком.
    У старовину a і b Терезів називалися відповідно Kiffa australis і Kiffa borealis (суміш латинського й арабського), що просто означало - південна чашка (ваг) і північна чашка. Кіффа являє собою красиву близьку пару, яка випадково опинилася поруч на небі. Одна з них - гаряча блакитна (2,8m), інша - жовтувата (5,3m) розташована від першої на відстані близько 5'.
    Можливо, назва Терези за цією групою зірок затвердилося тому, що на початку нашої ери в цьому сузір'ї знаходилася крапка осіннього рівнодення. Терези як би врівноважували день і ніч по тривалості. У нашу пору Сонце буває в ньому в жовтні, а крапка осіннього рівнодення за 2000 років перемістилася в сузір'я Діви. Про це писав у I у до н.е. Римський поет Вергілій: "Коли Терези зрівняють годинник дня і ночі і розділять нарівно світло і морок, тоді, хлібороби, виводите в поле своїх волів".
    Яскрава зірка сузір'я Терезів Зубен Ельгенубі в перекладі з арабського означає «південна клішня».
    Планета з величезною швидкістю обертається навколо червоного карлика G1 581 (третина маси Сонця) з сузір'я Терезів - на те, щоб зробити повний оборот, у неї йде лише 5 днів. Європейська обсерваторія повідомляє, що в планети поки що немає назви.
    Планета обертається на відстані всього 6 млн кілометрів від зірки G1 581. За оцінками вчених, температура на її поверхні становить близько 150 градусів Цельсія. Для порівняння: Меркурій, найближча до Сонця планета нашої системи, перебуває на відстані 58 млн кілометрів від нього, а повний період обертання становить 88 днів.
    Більшість зірок в нашій галактиці, як і G1 581, - червоні карлики. 80 з 100 зірок, найближчих до нашої Сонячної системи, належать до цього типу. Тому астрономи зацікавлені у дослідженні планет, які не є газовими гігантами. Вчені вважають, що червоні карлики - ключ до пошуку екзопланет (схожих з Землею). З 170 планет, які вдалося виявити вченим, лише 5 за розмірами менші за цю.
    Терези (23.09 – 22.10), як ніхто інші, мають потребу в співробітництві з іншими людьми, тому що одні не можуть закінчити почату справу. Для повного щастя їм необхідний партнер, але такий, котрий дозволяє їм зберігати свою індивідуальність.
    Терези погано почувають себе в юрбі, і взагалі в будь-якій тісноті і тисняві, але вони погано переносять і самітність. Через брак кращого вони можуть погодитися на компанію людей, що коштують набагато нижче їх по чи розвитку соціальному стану.
    Підсвідомо Терези шукають схвалення, замилування навколишніх. Саме тому вони часто роблять те, що, на їхню думку, повинне сподобатися іншим, а не те, що хочеться їм чи те, чого вимагає реальність.
    Високорозвинені типи ніколи не відмовляться від принципів заради оплесків, тому що знають по досвіду, що кон'юнктурні розуміння ведуть до приниження.
    Терези - дуже чесний, щирий і уважний знак. Вони мають чудове почуття естетичних цінностей, дуже розважливі в поведінці. Це - друзі на роки.
    Терези віддають перевагу рівновазі, підводять баланс, уникають протиріч. Уроджене прагнення до гармонії може приводити до нерішучості. Непевність може грозити здоров'ю, тому що вона викликає стрес у Терезів.
    На щастя, їхній смак і декоративні здібності звичайно гарантують їм любов ближніх, і ті допомагають їм чим можуть (і не зовсім можуть, а приходиться), у тому числі грошима. Їм потрібний практичний партнер, який би взяв на себе матеріальне забезпечення їхнього життя. Якщо Терези залишаються на самоті, вони почувають себе покинутими і глибоко нещасливими. Але звичайно Терези самотніми не бувають.
    Головна риса характеру Терез - прагнення до гармонії з усім світом. Глибинне бажання - розчинитися в інших, у суспільстві, у шлюбі. Це робить їх ідеальними партнерами в будь-якій справі. У Терезів, чоловіків і жінок, уроджений витончений смак, тому, незважаючи на своє бажання до співробітництва, їм важко знаходитися в контакті з речами і людьми, які ображають їх почуття прекрасного.Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы