"Хіба ревуть воли, як ясла повні?" жанр твору

 

Хіба ревуть воли, як ясла повні? — роман, написаний братами Панасом Мирним та Іваном Біликом у 1875 році. Під час проведення аналізу “Хіба ревуть воли” потрібно визначити його жанр.

“Хіба ревуть воли, як ясла повні?” жанр

У романі порушено суспільно значущі соціальні проблеми, тому за характером він соціальний. Крім того, соціальні процеси зображено через психологію героїв, їхні думки, прагнення й переживання, звідси глибокий психологізм. Отже, це яскраво виражений соціально-психологічний роман.

Поява соціально-психологічного роману засвідчує зрілість літератури й культури того чи того народу.

Отже, жанр “Хіба ревуть воли” соціально-психологічний роман.

Соціально-психологічний роман – роман, у якому суспільно значущі події і соціальні процеси передаються шляхом розкриття психології героїв, їх думок, прагнень і переживань.

Основні риси жанру соціально-психологічного роману:

  • – зображення людини в складних формах життєвого процесу;
  • – багатоплановість сюжету;
  • – охоплення долі ряду дійових осіб;
  • – великий обсяг.

Ця жанрова форма роману — надбання реалістичного мистецтва. Найвидатнішими майстрами роману стали О. де Бальзак, Стендаль, Г. Флобер, І. Тургенєв, Ф. Достоєвський, Л. Толстой. У реалістичному полотні Панаса Мирного та Івана Білика трапляються й романтичні вкраплення, особливо в першому ліричному розділі «Польова царівна».

Тепер ви знаєте який жанр твору “Хіба ревуть воли, як ясла повні?”, а також маєте приклади інших авторів які писали свої твори в цьому жанрі.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы