"Перехресні стежки" образ Стальського

 

«Перехресні стежки» характеристика Стальського з повісті Франка викладена в цій статті. “Перехресні стежки” аналіз повісті допоможе в підготовці до уроків.

«Перехресні стежки» образ Стальського

У повісті зображено низку соціальних типів з сільської і міської буржуазії, високопоставлених чиновників, різних пройдисвітів і шахраїв. З-поміж них найбільше уваги приділено Валеріану Стальському.

Стальський – дрібний урядовець, колишній інструктор гімназії.

Опис зовнішності: „…середнього зросту підстаркуватий панок з коротко остриженим ріденьким волоссям, рудими, сивими вусами, одягнений у чорний витертий сурдут”.)

З дитинства Рафаловичу Стальський запам’ятався як деспот, що за шматок ковбаси 5 днів мучив кота; знущався з дітей, тому Євген Рафалович називає Стальського „скотиною в людській подобі”.

Безсердечність і деспотизм Стальського виявляється навіть щодо власної дружини. Стальський 10 років не розмовляє з дружиною, яку силоміць вивіз з рідного міста; її сердечні муки і переживання для нього — насолода; він хизується тортурами, які винаходить для нещасної жінки; діє за чеською приказкою: „Не бійся, Марусю, я буду тебе помаленьку різати”.

Риси характеру Валеріана Стальського:

  • Моральна спустошеність,
  • розпусність,
  • безсердечність,
  • жорстокість.

Стальський — людина, що втілює в собі найогидніші риси свого соціального становища. В той час, коли здорове суспільство відвернулося б від нього, то гниле галицьке суспільство дало йому значну посаду в суді, він користується поблажливістю начальства. Можемо сказати, що це уроджений садист. Це прогниле суспільство породжує блазня, а прекрасну і благородну, не позбавлену світлих і громадських ідеалів Регіну умертвляє ще за життя.

Цитати до образу Стальського ви можете додати, щоб розширити характеристику цього героя.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы