"Олень Август" головні герої

 

“Олень Август” характеристика героїв – Жені, Альтова наведена в цій статті. В оповіданні «Олень Август» Гуцала яскраво змальовано два головних персонажа – це хлопчик Женя та режисер на прізвище Альтов. Головні герої “Олень Август” протилежні особи.

“Олень Август” образ Жені

Женя — звичайний школяр (першокласник чи другокласник). Він має щиру та відкриту душу, «…він у душі дав собі слово, що завжди буде старанним і працьовитим».

Портрет Жені («…невиразні, ще не сформовані риси обличчя, припухлий рот… »; «благеньке пальтечко»).

Риси характеру Жені “Олень Август”

 • добрий, щирий у власних почуттях;
 • цілеспрямований;
 • великий мрійник і фантазер;
 • наполегливий, готовий до подолання будь-яких труднощів;
 • спостережливий;
 • наївний;
 • неохайний («…зошит з брудною обкладинкою», «зошити впали у воду, обкладинки посіріли, стали брудні»);
 • прагнення до самоствердження.

“Олень Август” характеристика Жені

Женя добрий і щирий у власних почуттях, він із захватом слухає все, що розповідає йому режисер. Але він занадто довірливий. Коли, бажаючи зробити хлопцеві приємне, режисер Альтов пропонує Жені прийняти участь у неіснуючих зйомках фільму про золотошукачів, яких згідно з сюжетом рятує із біди маленький хлопчик з дивовижним ім’ям Олень Август, Женю повністю захоплює ця пропозиція. Саме цього хлопчика пропонує Жені грати в фільмі режисер. І хлопчик вірить дорослому, на його погляд, чудовому режисеру. Альтов дурить довірливого хлопця і не розуміє, що його слова глибоко западають у душу Жені. А коли режисер розповідає школяру про любов до оленів головного героя неіснуючого фільму, якого нібито буде грати Женя, хлопець, великий мрійник і фантазер, одразу ж уявляє собі величних і благородних лісових жителів, які з’являються в очах учня прямо на пустирі, де він знаходиться з Альтовим. Хлопець спостережливий і не раз бачив цих тварин у зоопарку, тому йому неважко уявити оленів перед собою.
І хіба ж то не справжній дар – реалістично і яскраво уявляти собі те, що розповідає тобі співрозмовник, та мати змогу внести в своє життя казковий елемент, частку чогось незвичайного та дивовижного. Навіть режисер Альтов визнає талант хлопця та його прагнення до самоствердження. І роздумуючи над майбутнім головного героя оповідання, над рисами його характеру, з впевненістю можна сказати, що його життя, скоріше за все буде пов’язане з творчою професією, в якій він досягне видатних результатів.

“Олень Август” образ Альтова

Альтов — митець кіно.

Портрет і зовнішність Альтова («Гримаса незадоволення… на стомленому обличчі»; «долоня з довгими сухими пальцями. Ті пальці були жовті — від куріння», «сміявся голосно, широко, показуючи багато білих зубів»; «звичайний, буденний, як і всі інші»).

Риси характеру Альтова

 • імпровізер;
 • брехун;
 • черствий душею;
 • зверхньо ставиться до оточуючих;
 • іноді нервовий.

“Олень Август” характеристика Альтова

Альтов лише пересічний працівник кіноіндустрії, а ніяк не представник справжнього кіномистецтва. Вже втомлена життям людина, він часто буває роздратованим та невдоволеним. У нього немає навіть краплі геніальності, яка б могла дозволити створити йому справжній шедевр, тому до творчого процесу він відноситься як до звичайної праці. Альтов навіть сам у розмові визнає, що він самий звичайний.
А ось Женя – повна протилежність свого нового знайомого.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы