"За сестрою" характеристика Павлуся

 

Образ Павлуся “За сестрою” – втілення героїзму, він відважний лицар та герой. Цитатна характеристика Павлуся розкриває його риси характеру.

“За сестрою” характеристика Павлуся

Павлусь — пятнадцятирічний хлопець, представник славного козацького роду Судаків.

Риси характеру Павлуся

  1. Вольові якості: а) цілеспрямованість і наполегливість; б) мужність і витримка; в) незламність і твердість; г) готовність на самопожертву; д) велика сила волі; е) ненависть до гнобителів українського народу, зрадництва.
  2. Розум і кмітливість: а) володіння зброєю; б) застосування знань, отриманих від діда Андрія і козаків.
  3. Почуттєві риси: а) справедливість; б) вірність; в) сердечність і доброта; г) гордість; д) кмітливість і винахідливість; е) любов до сестри, родини, рідного краю; є) вміння реально оцінювати ситуацію.


План-характеристики Павлуся з твору “За сестрою”

1. Павлусь — козацький нащадок.

2. Прив’язаність хлопця до сестри, його лицарська поведінка.

3. Засвоєння козацьких умінь та навичок.

4. Відвага, сміливість та кмітливість головного героя.

5. Допитливість, здатність Павлуся до науки, його товариський характер.

6. Твердість у вірі.

7. Співчуття до невільників, волелюбність.

8. Блискучий план врятування сестри.

9. Любов до рідного краю.

10. Вірність даному слову.

А. Чайковський “За сестрою” характеристика Павлуся

Головний герой повісті — Павлусь. Хлопець жив у селі Спасівка з дідусем, матір’ю та сестрою Ганнусею, але одного дня життя його перевернулося. Павлусь утратив рідних, а сестру татари забрали в полон. Щоб урятувати її, герой вирушає в далекі й небезпечні мандри. Павлусь намагається довести собі, що він — гідний нащадок козаків-запорожців, вірних захисників України. Саме тому хлопець залишає козаків, старшого брата й батька та їде за сестрою. Чимало перешкод виникло на шляху до Криму, але хлопець не здавався: він же славного козацького роду!

Його продавали, змушували тяжко працювати, карали, але він гідно переніс випробування долі, не втратив почуття гідності, допомагав іншим у скруті. Звісно, що таким сміливцям посміхається доля. Павлусь досяг своєї мети: Девлет-ґірей відпускає сміливого хлопчину з сестрою з неволі та навіть дає охоронну грамоту, щоб дорогою не чіпали татари.

Павлусь знайшов свою сестру завдяки геройству, відвазі, кмітливості. Навіть Девлет-ґірей визнав: «Добре в тебе серце, хлопче!»


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы