Іван Липа "Мати" аналіз

 

Іван Липа “Мати” аналіз твору наведений в цій статті. У притчі І. Липи “Мати” художньо реалізується повага до матері — як риса українського національного характеру.

Іван Липа “Мати” аналіз

Тема “Мати”: розповідь про неньку, яка вчинила випробування для своєї дитини, аби вона могла в житті протистояти «зрадливому і жорстокому світу».

Ідея “Мати”: возвеличення материнської мудрості, виваженості, щирої любові до дитини — найдорожчого, що є в жінки.

Основна думка “Мати”: «дитина погине в цьому життєвому вирі, коли буде пеститися біля матері… коли видряпається… стане тверда духом, міцна волею»; міцна згуртованість, сила волі, витримка — ось риси, які допоможуть у майбутньому дитині вижити, долаючи всілякі життєві перешкоди.

Жанр “Мати”: морально-повчальна психологічна притча.

Сюжет “Мати” Іван Липа

Мати кинула свою єдину улюблену дитину в прірву. Вчинила це жінка від великої любові до неї. Власну жорстокість вона пояснює тим, що хотіла навчити дитину міцності духу і протистояти життєвим негараздам. Дитина залишається живою і поступово намагається вилізти з провалля до світла: «Мати сиділа непорушно, як кам’яна, затуливши очі долонями, і прислухалася…».

Композиція “Мати” Іван Липа

Розповідь ведеться від першої особи.

Експозиція: опис зовнішності матері, яка сиділа на скелі із «суворо-енергійним виглядом».

Зав’язка: рішення жінки кинути свою дитину у темне провалля.

Розвиток дії: страждання героїні від скоєного і водночас упевненість у правильності власного вчинку, її сповідь перед автором.

Кульмінація: після випробування дитина залишилася живою; тому вона «не загине в цьому жорстокому світі, а все переможе».

Розв’язка: очікування героїнею, коли її малеча вилізе з темного провалля.

Якщо ви можете доповнити аналіз притчі “Мати” Івана Липи лишайте інформацію в коментарях.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы