Образ Пугача "Чорна Рада"

 

Пугач — «січовий дід».

Образ Пугача “Чорна Рада”

Риси характеру Пугача

  • — гордість і щира правдивість;
  • — порядність і справедливість;
  • — відвертий порадник;
  • — діє по велінню совісті й правди;
  • — людська доброта;
  • — вимогливість до порушників звичаїв;
  • — суворий і водночас співчутливий.

Характеристика образу Пугача “Чорна Рада”

В образі «січового діда» Пугача втілено кращі запорозькі традиції. Він всюди бореться за правду: то з’являється з міщанами у світлицю Гвинтівки і вимагає повернути їм не по праву захоп-лені воли, то відшукує Кирила Тура, коли той порушив запорозькі звичаї, і вимагає судити його.

Під час покарання козака Тура він найсильніше б’є його києм. А після покарання «батько Пугач» прийшов на трапезу до Кирила, і то вже була велика честь усьому куреневі.
На Чорній раді Пугач активно підтримував Брюховецького, та коли побачив, що Брюховецький, захопивши гетьманську булаву, швидко виявив свою зневагу до старих запорожців, він рве стосунки з гетьманом, захищає демократичні запорозькі звичаї.

Цитатна характеристика Пугача “Чорна Рада”

«На чім держиться Запорожжє, як не на давніх, предковічних звичаях? Ніхто й не скаже. Коли почалось козацьке лицарство. Почалося воно ще за отих славних предків наших варягів, що морем і полем слави у всього світу добули».

«Брехнею світ пройдеш, та назад не вернешся».

Пугач — Гвинтовці: «Нехай міщани дечим і поживились од козаків у польську заваруху, та вже і козаки почали тепер нагинати їм шиї справді по-шляхетськи. Засівши в їх магістрати, в ратуші, старшина козацька орудує їх війтами, бурмистрами і райцями, як чортяка грішними душами. Коли тобі полковник дав займанщину, то нехай воно так і буде; тільки не обіжай добрих людей, верни їм їх воли».


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы