"Енеїда" сюжет

 

Сюжет “Енеїда” Котляревський запозичив у Вергілія.

“Енеїда” сюжет

Після падіння Трої Еней збирає товаришів і відправляється в морський похід. Юнона, яка не любить Енея за те, що той є сином Венери, поспішає до бога вітрів Еола і просить його знищити Енея і всю його дружину. Еол не може відмовити молодій красуні і велить вітрам розбурхати море. Що вони і роблять. Але Нептун на прохання Енея (за чималу на ті часи суму) докоряє вітрам і заспокоює море. Між тим Венера відправляється до Зевса з проханням про опіку над її сином. Зевс обіцяє Венері, що пошле її синові щасливу долю. Завдяки йому, Еней після довгих блукань потрапляє в місто Карфаген, де царює Дідона, закохується, гостює і бенкетує у неë два роки. Це не подобається богу неба, грому і блискавок, що відає всім миром Зевса. Гнівний бог посилає Меркурія, наказуючи йому розлучити закохану пару і умовити Енея продовжити плавання. Еней задумує виїхати потайки від Дідони, але це йому не вдається. Від’їжджає тільки після бурхливої сцени з Дідоною, яка після його від’їзду підпалює багаття з тростини, кидається в огонь і знаходить там смерть.

Між тим на морі здіймається буря. Троянці, рятуючись, причалюють до Сицилійської землі, де їх гостинно зустрічає король Ацестом. Еней тут влаштовує поминки по своєму батькові Анхісу. Відбуваються ігри, під час яких Дарес вступає в поєдинок з Ентелеем. За ходом змагання наглядають боги з Олімпу, причому Венера просить Зевса допомогти Даресу, а Бахус заступається за Ентелея. Але Зевс забороняє богам втручатися в хід поєдинку. Тоді Юнона підсилає Ірис до троянських жінок, яких троянці не взяли на бенкет, щоб та порадила їм підпалити троянські кораблі, що вони і роблять. У відчаї Еней звертається з молитвою до богів, і дощ гасить пожежу. За намовою Анхиса, який з’явився в сні Енею, троянці відпливають із Сицилії. Венера знову просить Зевса про дарування мореплавцям щасливого плавання.

Прибувши в Кумську землю, Еней зустрічає жахливу Сивілу, яка ворожить йому про подальшу долю. З нею герой спускається в пекло, образ якого складає третю частину поеми. Харон перевозить його через річку Стікс. Еней оглядає пекло, бачить різних грішників і під час подорожі зустрічає Дидону і батька Анхиса, після чого знову пускається в море. Троянці щасливо минуть острів цариці-чарівниці Цирцеї, приїжджають в країну Латина, де вивчають латинську мову і просять Латина прийняти їх у своїй країні. Латин влаштовує в їх честь бенкет і збирається навіть віддати свою дочку Лавісу за Енея. Однак Юнона не хоче цього допустити і посилає відьму Фурію, яка підбурює проти Енея дружину Латина Амато і рутульського царя Турна. Між троянцями і латинцами спалахує війна. Безпосередньою причиною стає пес старої няньки, якого під час полювання загризли собаки троянців. Обурений Еней вирушає за порадою до Евандра, аркадського короля, і просить у нього допомоги. Між тим Венера видобуває для нього нову зброю у Вулкана. Евандр дає Енею військо під проводом сина Палланта. Починається завзятий бій, в ході якого виявляють лицарську доблесть Ніс і Евріал. У боротьбі з більш численним сильним ворогом обидва гинуть. У той час, коли між військами Енея і Турна йдуть наполегливі сутички, на Олімпі сперечаються боги. У бою гине і Паллант. Наприкінці військові вожді, Еней і Турн, зустрічаються в поєдинку, в якому Еней перемагає суперника.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы