Твір-опис чайки

 

Опис чайки може знадобитися учням для підготовки до уроків.

Художній опис чайки

У стародавніх народів чайки символізували зв’язок із во­дою і були шанованими птахами. Адже без води, власне, і життя немає… Озерна, річкова, або звичайна чайка — Larus ridibundus — невеликий птах із родини чайкових, який гніздиться на терито­рії Євразії. У старовину чайку називали мавпою — можливо, за її крики. Чайка — птах не надто велика й витончена. Довжина її тіла — від 36 до 39 см. Розмах крил — від 85 до 100 см. Маса — близько 250-350 г. Голова кругла, влітку темно-коричнева, ко­льору міцної кави, майже чорна, з вузькими білими плямами над і під очима. На потилиці помітна межа між темним і світлим опе­ренням у вигляді білої плями. Восени і взимку голова стає сіру­ватою. Дзьоб тонкий, темно-червоний. Крила і спина світло-сірі, на кінці крила ззаду чорна смуга, а спереду біла смуга. У молодих птахів голова коричнева, тіло рудувате, сіро-бурі крила з білими кінцями, на хвості чорна смуга. Ноги і дзьоб червоні. Лапи ма­ють плавальні перетинки, куприкова залоза виділяє мастило для пір’я, незважаючи на те, що чайки ніколи не пускаються в три­вале плавання, а тримаються поруч з берегом. Голос чайки важ­ко передати однозначно. Він може нагадувати сміх, квохтання, крики роздратованої кішки і віддалено пом’якшене «кярр-а-а-а-КРР».

Живуть не тільки на морському узбережжі, а й у дельтах річок, у заплавах, на озерах, болотах, торф’яних кар’єрах, болотах, на за­рослих острівцях, на внутрішніх водоймах, на річках великих і малих міст.

Чайки — птахи розумні, навіть винахідливі, до того ж їм по­щастило з дзьобом, який вважається універсальним.

Науковий опис чайки

Птах завбільшки з галку, або трохи менше. Розмір крила 21,5-23,75 сантиметри. У річному віці довжина тіла до 35 см, вага 180 — 225 грам.

Відрізняється своїм чорно-білим забарвленням і тупими крилами. Верх — з сильним металевим зеленим, бронзовим і пурпуровим блиском; груди чорні; боки тіла, черево і боки голови білі; на голові хохол з дуже вузького і довгого пір’я. У літньому вбранні горло та воло чорні, у зимовому помітна велика домішка білого пір’я. Дзьоб чорний; око темно-буре; чотирипалі малинові ноги.

В польоті морська чайка може досягати швидкості до 110 км/год. У неї немає природних ворогів. Тривалість життя складає до 23 років.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы