Розповідь про Червону книгу дітям

 

Розповідь про Червону книгу для дітей

Давним-давно на планеті Земля жили тварини, птиці та риби, яких зараз вже не знайти. Були і рослини, які тепер на Землі не ростуть. Так сталося в більшості своїй через жадібність людини. Заводи і фабрики отруюють воду і повітря. Звірі, що мають гарне хутро або шкіру, зникають. Є види риби і види птахів, які повністю зникли з Землі, тому що людина вирішила збагатитися за рахунок їх смачного м’яса або за рахунок інших чудових якостей. Наприклад, за рахунок гарного оперення. Ліси вирубуються через видобуток деревини. Для деяких видів трав умови лісу були необхідні для виживання. Та й багато дерев і чагарників могли жити тільки в лісі. Вчені підрахували, що за останні 400 років зникло більше 150 видів тварин і рослин!

Тоді захисники природи вирішили об’єднатися і почати боротьбу з кривдниками нашої планети. Вони створили міжнародний союз охорони природи, який з 1966 року став видавати Червону книгу. Книгу вирішили так назвати за пропозицією ватажка спеціальної комісії союзу охорони природи Пітера Скота. Він вважав, що червоний колір – це колір небезпеки і він по-особливому привертає увагу і підкреслює важливість. Червона книга знаходиться в Швецарії в м. Моржі. У цю книгу до цього дня заносяться назви видів тварин і рослин, яких на Землі залишилося дуже мало, і тому вони потребують особливого захисту.

Любителі природи оберігають вимираючі види від браконьєрів, від хвороб, від голоду і поганих умов природи. Взимку види рослин, тварин і птахів, занесених до Червоної книги, підгодовують. Влітку рятують від спраги. Якщо тварини захворіли, то їх намагаються вилікувати. Для того, щоб допомогти вижити рідкісним рослинам і тваринам, люди створили для них спеціальні парки і заповідники. У них категорично забороняється полювати або збирати трави. Якщо людина буде вести полювання на тварин чи птахів на території заповідника, то вона буде вважатися браконьєром.

Браконьєрів карають: виписують великі штрафи або можуть посадити до в’язниці. Браконьєри – це такі люди, які полюють на тварин, птахів, риб і знищують рослини, занесені до Червоної книги. До браконьєрів так само відносять людей, які ловлять будь-яку рибу забороненими видами лову або полюють на будь-яких тварин в заборонений для цього період часу.

Найпершими тваринами, занесеними до Червоної книги, стали морські корови. Вперше цих дивних тварин виявила експедиція мандрівників під проводом Берінга. Морські корови паслися в заростях морської капусти. Тварини були схожі на нинішніх тюленів і вели себе з людьми дуже дружелюбно. Вони зовсім не боялися і сміливо підпливали до човнів. Така безтурботна довірливість згубила морських корів. За 200 років людина повністю винищила цей вид тварин.

Червона книга видається не тільки на міжнародному рівні, а й на державному.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы