«Товстий і тонкий» характеристика героїв

 

Характеристика Тонкого і Товстого з розповіді Чехова «Товстий тонкий» з цитатами наведена в цій статті.

«Товстий і тонкий» характеристика героїв

В оповіданні «Товстий і тонкий» Чехов на прикладі друзів дитинства висміює такі людські вади, як чиннопоклонство і лицемірство.

Два друга колись навчалися разом, і ось, через кілька десятиліть, вони випадково зустрічаються на залізничному вокзалі. Початок їх розмови був радісним: друзі за багато років вперше побачилися! Обидва щиро цікавилися життям одне одного, «тонкий» познайомив товариша зі своєю дружиною і сином. Вони навіть згадали декілька випадків зі шкільного життя … Але варто було «тонкому» дізнатися про чини і суспільне становище «товстого» – відвертість одразу кудись випарувалася, посмішка змінилася лицемірним виразом обличчя, в його мові з’явилися ноти поклоніння і навіть деякого підлабузництва.

«Товстий і тонкий» характеристика Товстого

Товстий – людина, що має високе положення в суспільстві, хороший дохід, ситий і процвітаючий, звиклий до поклоніння і підлесливості. Достаток дозволяє втілити йому свої бажання. Товстий асоціюється з людиною доброзичливою, привітною, щирою. “Товстий” першим помітив свого друга, радісно гукнув його, назвав “голубчиком”.

Зовнішність Товстого: вгодований, статний, показний, повний, жирний

Портрет Товстого очима Тонкого:

«Такой же красавец, как и был! Такой же душонок и щеголь!»
«губы его, подернутые маслом, лоснились, как спелые вишни»;
«пахло … хересом и флердоранжем»

«Товстий і тонкий» характеристика Тонкого

Тонкий – людина, що займає незначне становище в суспільстві, знаючий нужду, але вміє пристосовуватися до людей, чинам, обставинам. Чоловік “тонкий” асоціюється з людиною заздрісною, дріб’язковою, жовчною, здатною на лестощі.

Мова тонкого плутана і видає його нервову напругу, внутрішню стурбованість. Він вражений зовнішнім виглядом товстого, в його непомірних вигуках можна почути заздрість і захоплення, а також претензію на фамільярність. Він поспішає похвалитися родовитістю дружини і успіхами сина. Претензійність тонкого позначилася і у виборі собі дружини, і в імені сина. Деяка штучність, його мови підкреслюється повторами, повним мовчанням дружини і настороженістю сина.

Зовнішність Тонкого: худорлявий, худий, кволий, хисткий, непоказний

«навьючен чемоданами, узлами и картонками»;
«пахло ветчиной и кофейной гущей»
«худенькая женщина с длинным подбородком — его жена»;
«высокий гимназист с прищуренным глазом -его сын»

«Тонкий» відноситься до тих людей, які в інших перш за все цінують чини, нагороди, звання, а не людські якості. Найприкріше, що це поширюється не тільки на знайомих, а й на друзів.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы