"Шинель" аналіз

 

“Шинель” аналіз твору – тема, ідея, жанр, головні герої, сюжет, та інші питання розкриті в цій статті.

Гоголь хотів донести до читача думку: якою б слабкою не була людина, яке б мізерне місце не займала у житті, вона не заслуговує на знущання й презирство. Зверхність принижує того, хто дає їй волю.

“Шинель” Гоголь аналіз твору

Автор – Микола Гоголь

Рік написання – 1841.

Тема твору «Шинель» — це людські страждання, що заздалегідь є соціально визначеними, оскільки багато що в житті залежить від чину (посади). Трагічна доля «маленької людини» Акакія Башмачкіна. «Маленька людина» в літературі — це людина з нижчих щаблів суспільної ієрархії, яка болісно переживає власну незначущість і закомплексованість, ущемлену гордість і несправедливість. До цієї теми зверталися О.Пушкін (повість «Станційний наглядач», образ Самсона Виріна), М.Лєрмонтов (роман «Герой нашого часу», образ Максима Максимовича.)

Ідея “Шинель”. Необхідність співчуття та поваги гідні всі люди, незважаючи на їх соціальне становище. Письменник показав несправедливість і жорстокість суспільства щодо «маленьких», але чесних і сумлінних людей.

Жанр – повість.

Джерело твору. Канцелярський анекдот про бідного чиновника, який захоплювався полюванням

Головні герої “Шинель”

  • Титулярний радник Акакій Акакійович Башмачкін
  • Кравець Петрович
  • «Значна особа»

Головний герой “Шинель”. Бідний титулярний радник, чиновник 9 рангу – Акакій Акакійович Башмачкін. Ім’я «Акакій» перекладається як «незлобливий»

Образи-символи. Нова шинель – символ справжнього, гідного людини життя. Втрата нової шинелі – символ втрати сенсу життя, втрата ідеї, що надихала його, дала новий сенс існуванню.

Сюжет повісті “Шинель”

а) Експозиція — розповідь про департамент та характер Акакія Акакійовича
б) Зав’язка – виникнення ідеї залатати стару шинель або пошити нову
в) Розвиток дії – походи Башмачкіна до кравця Петровича, аскетичне існування і мрії про майбутню шинель, пошиття нової шинелі, відвідини іменин, на яких шинель Акакія Акакійовича мала бути «сприснута»
г) Кульмінація – крадіжка нової шинелі
д) Розв’язка – безуспішні спроби Башмачкіна повернути шинель; туга героя за шинеллю і його смерть, фантастична історія про привид чиновника, який шукає свою шинель

Художні засоби “Шинель”

Автор використовує гумор, іронію, «сміх скрізь сльози», гротеск. Гротеск — тип художньої образності, який ґрунтується на химерному поєднанні фантастичного і реального, прекрасного і потворного, трагічного і комічного, життєподібного і карикатурного. Гротеск — найвищий ступінь комічного. Особливо яскраво виявляються сатиричні форми гротеску. За допомогою гротеску митець створює специфічний «гротескний» світ, аномальний і дивний світ, в якому реальне та нереальне несподівано постають в органічній єдності.
Реалістичні елементи:описи Петербурга, служби героя, життя чиновників, приготування і пошиття шинелі, поведінка генерала та дрібного чиновника тощо.

Елементи романтизму та реалізму в повісті “Шинель”

РомантизмРеалізм
·Поява привиду в кінці твору;·покарання «значної особи» Опис службових обов’язків героя;· зображення побуту чиновника;· приготування до пошиття шинелі;· байдужість тих, хто мав би захистити


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы