Про моральних калік – твору ЕГЭ 2014 по російській мові

 
 

Наявність у нашім суспільстві духовних калік – от проблема, над якою міркує А. Н. Кузнєцов

Моральне питання, розглянутий автором, ставиться до категорії вічних. Скільки існує людство, стільки й сперечаються люди по проблемі існування в суспільстві людей, які не цінують такі людські якості, як честь, совість, шляхетність. Ця проблема дуже актуальна й у наші дні

А. Н. Кузнєцов уважає, що духовні каліки за всіх часів демонстрували й демонструють повну атрофію моральних якостей. До них він відносить одного з авторів жовтої преси, що видумав оцінити подвиг одного зі членів «Молодої гвардії», Уляни Громовий, по її останній записці, переданої з німецьких катівень. «Журналіст» досліджує не великодушність дівчини, що заспокоює рідних, а наявність пунктуаційних і орфографічних помилок у цій записці. Яке бездушшя!

Я розділяю точку зору автора, що засуджує моральних калік, і його іронію на адресу подібних «журналістів».

Скільки таких же «писак» намагалися піднести в іншому світлі подвиг Олександра Матросова. Їм не важливо, що він своїми грудьми закрив ворожу амбразуру й спас життя десятків однополчан. Важливіше докопатися, з якого дитбудинку він прибув на фронт або «відрити» факт того, що Матросів, виявляється, був зі штрафної роти й життям своєї не дорожив

Моральною калікою я вважаю дезертира Андрія Попова, десять років скрывавшегося від правосуддя. Я не говорю про його аморальність стосовно командира військової частини й однополчанам, стосовно директора каспійського цегельного заводу, де він нібито був у рабстві. Я говорю про його бездушшя по відношенні до матері! Десять років вона вважала його загиблої! Скільки сліз пролила…

Прав був великий Тютчев, що говорив про моральних калік: «Вони не бачать і не чують, живуть у цьому світі, як потемки…».

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы