Короткий зміст Убиті під Москвою Воробйов К. Д

 

Рота кремлівських курсантів іде на фронт. Дія відбувається в листопаді 1941 р.; фронт наближається до Москви. По шляху курсанти зустрічають спецотряд військ НКВД; коли рота приходить у підпорядкування піхотного полку з московських ополченців, з’ясовується, що кулеметів немає: у курсантів залишаються тільки самозарядні гвинтівки, гранати й пляшки з бензином. Потрібно рити окопи, і взвод лейтенанта Олексія Ястребова швидко виконав завдання. З’являються німецькі літаки, але поки не бомблять. До позиції взводу підходять бійці, що вийшли з оточення, серед яких – генерал – майор, командир дивізії. З’ясовується, що прорвано фронт і сусіднє село зайнята німцями.

Починається обстріл, убиті шестеро курсантів і політрук. Капітан Рюмін, командир роти, одержує наказ відступити, але поки він посилав зв’язкового в штаб полку, рота виявилася оточена німцями. Капітан вирішує йти в настання. Рота оточує зайняте німцями село й раптовий удар займає його. Олексій у першому близькому бої відчуває страх і відразу – йому доводиться вбити німця.

Бійці підходять до лісу – але отут починається літаковий наліт, бомбардування, а за літаками в ліс входять танки й піхота німців. Упавши на землю, у лійку, Олексій виявляється поруч із курсантом із третього взводу, що, як розуміє лейтенант, «боягуз і зрадник», – адже йде бій і інші гинуть. Але курсант несамовито шепотить Олексію: «Ми нічого не зможемо… Нам треба залишитися живими… Ми їх потім усіх, як учора вночі…» Він просить лейтенанта застрелити його, щоб не потрапити в полон до німців. Після бою вони вдвох ідуть із лісу й виходять на те місце, де їм раніше зустрівся загін НКВД. Там вони зустрічають капітана Рюміна й ще трьох бійців, залишаються ночувати в скиртах сіна. Ранком Олексій і капітан бачать у небі бій радянських винищувачів з німецькими «мессершмиттами»; наші «яструбки» гинуть. Капітан Рюмін стріляється, і Олексій разом з курсантами риють йому могилу. Отут з’являються два німецьких танки – один з них іде на Олексія, той кидає в танк пляшку з бензином, падає на дно могили, – виявляється, йому вдається підбити танк. Курсанти, що сховалися в скиртах, загинули; Олексій вибирається назовні і йде на схід

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы