Моральні настанови справжній людині у вірші Р. Кіплінга «Якщо…»

 

Англійський письменник Р. Кіплінг написав багато чудових історій і віршів. Діти усіх країн у захваті від його історій про маленького сина джунглів — хлопчи­ка Мауглі та його друзів-звірів — вовка Акелу, пантеру Багіру, ведмедя Балу. Усі діти світу знають девіз ставлення до навколишнього світу, якого навчив Мауглі Балу: «Ми однієї крові — ти і я…»

Кіплінг висловлює свої думки про майбутнє всього світу. Він мріє про нову людину, якій властиві найкращі риси характеру.

Усім дітям англійський письменник дає настанови на правильне, вільне життя на планеті. У своєму невеликому вірші «Якщо…» Кіплінг дуже емоційно розпові­дає, яких правил має дотримуватися кожна людина, не тільки дитина. Ці моральні настанови можна навіть скласти у невеличкий кодекс поведінки.

Кіплінг радить:

— завжди зберігати спокій та не підкорятися пристрастям;

— вірити в себе у найкритичніших ситуаціях;

— не брехати навіть у відповідь на брехню;

— не тримати зла на весь світ, не відповідати злом на зло;

— втративши все — починати працювати знову, бути наполегливим у досяг­ненні мети; .

— залишатися собою навіть у натовпі, навіть при сильних цього світу, не ско­рятися нікому;

— бути завжди зі своїм народом;

— поважати чужу думку, та обов’язково мати й свою, власну, не відмовляти­ся від неї.

Людина, яка керуватиметься Кіплінговими «заповідями», завжди буде силь­ною, справедливою, мудрою. Вона збереже себе, свій народ і цілий світ. Саме за цих умов, вважає Кіплінг, людина має право називатися Людиною та володіти найкращим дарунком у світі — планетою Земля.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы