Фантастичний сюжет оповідання Г. Веллса ‘Чарівна крамниця»

 

Герберт Веллс (1866-1946) – один із найпопулярніших письменників-фантастів. Достатньо згадати такі його твори, як “Машина часу”, “Війна світів”, “Людина-невидимка”, “їжа богів”, які викликають неабиякий інтерес у шанувальників науково-фантастичної літератури.

Оповідання Г. Веллса “Чарівна крамниця” зображує чистий, барвистий світ дитинства, у якому немає нічого неможливого. Його сюжет, на перший погляд, досить звичайний: батько з сином відвідують крамницю, в якій хлопчик побажав купити декілька речей. А крамниця виявилася незвичайною: одразу за її порогом почалися дива. Крамниця була заповнена чарівними речами. Тут був тигр із пап’є-маше, “який розмірено киває головою”, кришталеві кульки, “порцелянова рука з колодою чарівних карт” і багато інших чарівних речей. На підлозі стояло кілька чарівних дзеркал, які звужували й видовжували, приплющували голови й скрадали ноги. Та справжні дива почалися, коли з’явився продавець. Він почав діставати кришталеві кульки зі своєї голови та кишені хлопчика. З-під пальців продавця сипали різнобарвні іскри, шворку він дістав зі свого рота, а палець, якого продавець потримав над вогнем, обернувся на паличку червоного сургучу. Продавець знав не тільки те, що хотів би придбати собі Джип, йому відомо було навіть ім’я хлопчика та його домашня адреса.

Батько Джипа раптом виявив у своєму капелюсі скуйовдженого голуба, два чи три яйця, мармурову кульку, годинника, чималу кипу паперу. Прилавок раптом витягнувся й загородив дорогу до дверей.


А далі була виставка зразків. Продавець заявив: “Всі товари в нас одного ґатунку, а саме: найвищого! Нічого, крім справжньої магії! З гарантією!” Були тут і чарівні поїзди, що рухалися без пари й пружини, і олив’яні солдатики, що оживали від скоромовки, проказаної над ними, і чарівний меч, і чарівний коник-гойдалка… Продавець, пояснюючи, як влаштовані іграшки, показував їх навиворіт. А потім… Потім все зникло: і продавець, і крамниця. Батько з сином опинилися знову на вулиці. Дива скінчилися, але Джип тримав в руках чотири пакунки, очі його сяяли.

Вдома з’ясувалося, що в трьох пакунках були олив’яні солдатики, а в четвертому – живе кошеня. Хлопчик залюбки грався олив’яними солдатиками, які, за його словами, оживали, коли він відкривав коробку й промовляв чарівне слово. Батько багато разів пробував, коли Джип грався з ними, зненацька увійти до нього в кімнату. Але нічого чарівного він так і не помітив, для нього вони були звичайнісінькими олив’яними солдатиками. Кілька разів батько проходив туди й назад Ріджент-стріт, шукаючи ту крамницю, щоб сплатити за рахунком, але так і не знайшов її.

У перекладі з грецької слово “фантастика” означає “мистецтво уявляти”. Діти, на відміну від більшості дорослих, мають багату уяву. Вони можуть подумки перенестися в тридев’яте царство, полинути до зірок, чарівним словом “оживити” олив’яних солдатиків, потрапити до чарівної крамниці.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы