Позитивні образи «Пісні про Роланда»
І. Завдання, яке ставив перед собою автор «Пісні про Роланда». (Турольд у «Пісні про Роланда» не уславлював минуле, а утверджував ідеали, на які мають рівнятися сучасники й нащадки славних лицарів. Він закликав франків бути сміливими, мужніми, вірними, як Роланд і його друзі.) 11 Позитивні образи «Пісні про Роланда».
1. Образ Роланда. (Роланд, головний герой твору, лицар, який не знав страху. Він вірно служив королю Карлу, захищав інтереси Франції, утверджував християнство у світі.)
2. Образ короля Карла. (Король Карл був мудрим правителем. Він умів самостійно вирішувати складні державні питання, цінував відданих йому і батьківщині людей, мужньо боровся із ворогами і нещадно карав зрадників.)
3. Образ Олів’єра. (Граф Олів’єр, друг Роланда, у битвах завжди був поруч із лицарем, захищав його від підступних ударів ззаду. Та, разом із тим, міг чесно і прямо вказати Роландові на його помилки, розгніватися на друга за нерозумну сміливість і не приховувати свого невдоволення. Він був відданим Роландові до останнього, і тільки смерть поклала край цій дружбі.)
ПІ. Патріотизм і відданість високим ідеалам позитивних героїв «Пісні про Роланда». (Роланд, король Карл, граф Олів’єр, архієпископ Туркін, а разом із ними інші лицарі-барони та прості воїни-франки виявили чудеса героїзму у битві з іновірцями. Усі вони любили Францію-красуню, вірили в єдиного Бога і заради своїх ідеалів готові були полягти в бою.)