Драматична доля хлопчика Мотла (за оповіданням Шолом-Алейхема ‘Хлопчик Мотл»)

 

І. Тема оповідання “Хлопчик Мотл”. (В оповіданні очима хлопчика показано зубожіння містечка Касрилівка, відчайдушні намагання його мешканців вирватися зі злиднів. Нужда примушує рідних Мотла зважитися на еміграцію до Америки.)

ІІ. Драматична доля Мотла.

1. Умови, в яких ріс хлопчик. (Сім’я Мотла жила у злиднях. Хворий батько, кантор Пейса, ніяк не міг одужати. Щоб хоч якось протриматися, мати зі старшим сином продали книжки, скляну шафу, мамину шовкову сукню та інші речі. Свою маму хлопчик бачить завжди заплаканою.)

2. Заробітки Мотла. (Хлопчик змушений сам заробляти на кусень хліба: доглядає чужу маленьку дівчинку, ночує за платню та вечерю у старого багатія Лур’є, який не може спати вночі. Влітку Мотл ловить у річці п’явок, адже за десять п’явок можна отримати півтори копійки.)


3. Участь Мотла в марних спробах старшого брата Елі заробити грошей. (“Чудова” книжка “За карбованець – сотню”, завдяки рецептам якої Еля хоче розбагатіти. Мотл продає квас, виготовлений братом. Разом із Елею виганяє мишей, тарганів, щурів з осель мешканців містечка.)

4. Радість хлопчика від звістки про еміграцію до Америки. (Мотл ще не розуміє глибину трагізму стану людей, котрі в пошуках кращої долі змушені покинути свою Батьківщину, батьківські могили. Хлопчик радіє, тому що він ще ніколи зроду нікуди не їздив. Він не знає навіть, що воно таке – їздити. Мотл лише один раз в житті проїхався на козі сусідки.)

ІІІ. Моє ставлення до образу хлопчика Мотла. (Мені дуже подобається цей жвавий, спостережливий, добрий хлопчик, який вміє радіти життю, незважаючи на всі його негаразди.)

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы