Короткий зміст Дивний Чарівник Країни Оз Баум Л. Ф

 

Дівчинка Дороти жила з дядьків Генрі й тіткою Эм у канзасской степу. Дядько Генрі був фермером, а тітка Эм господарювала. У цих місцях часто бушували урагани, і сім’я рятувалася від них у льосі. Один раз Дороти забарилася, не встигла спуститися в льох, і ураган підхопив будиночок і поніс його разом з Дороти й цуциком Тотошкой неведомо куди. Будиночок приземлився в чарівній країні Оз, у тій її частині, де жили Жевуны, причому так вдало, що роздавив злу чарівницю, що правила в цих краях. Жевуны були дуже вдячні дівчинці, але не змогли допомогти їй повернутися в рідний Канзас. За порадою доброї чарівниці Півночі Дороти відправляється в Смарагдове місто до великого мудреця й чарівника Озу, що, за її переконанням, неодмінно допоможе знову виявитися з дядьків Генрі й тіткою Эм. Надягши срібні черевички загиблої злої чарівниці, Дороти відправляється в Смарагдове місто по дорозі, вимощеної жовтою цеглою. Незабаром вона знайомиться зі Страшилой, що пугали ворон на кукурудзяному полі, і вони відправляються в Смарагдове місто разом, тому що Страшила хоче попросити у великого Оза небагато мозків.

Потім вони знаходять у лісі заржавілого Залізного Дроворуба, що не має змоги рухатися. Змазавши його маслом з масельнички, що залишилася в хатині цього дивного створення, Дороти знову повертає його до життя. Залізний Дроворуб просить його взяти із собою в Смарагдове місто: йому хочеться попросити у великого Оза серце, тому що, як йому здається, без серця він не може по – справжньому любити.

Незабаром до загону приєднується й Дівши, що запевняє нових друзів, що він моторошний боягуз і йому потрібно попросити у великого Оза небагато хоробрості. Пройшовши через чимало випробувань, друзі прибувають у Смарагдове місто, але великий Оз, ставши перед кожним з них у новому обличчі, ставить умова: він виконає їхнього прохання, якщо вони вб’ють останню злу чарівницю в країні Оз, що живе на Заході, помыкая боязкими й заляканими Мигунами.

Друзі знову відправляються в шлях. Зла чарівниця, помітивши їхнє наближення, намагається самими різними способами погубити незваних гостей, але Страшила, Залізний Дроворуб і Боягузливий Лев проявляють чимало кмітливості, хоробрості й бажання захистити Дороти, і лише коли чарівниця викликає Летучих Мавп, їй вдається узяти гору. Дороти й Боягузливий Лев попадають у полон. Залізного Дроворуба скидають на гострі камені, зі Страшилы висипають солому. Але недовго радувалася зла чарівниця Заходу. Доведена до розпачу її знущаннями, Дороти окатывает її водою із цебра, і, до її подиву, баба починає танути, і незабаром від її залишається тільки брудна лужица.

Друзі вертаються в Смарагдове місто, вимагають обіцяного. Великий Оз гається, і отут з’ясовується, що ніякий він не маг і мудрець, а самий звичайний ошуканець. У свій час він був цирковим повітроплавцем в Америці, але, як і Дороти, виявився занесений ураганом у країну Оз, де зумів обдурити довірливих місцевих жителів і вселити їм, що він могутній чарівник. Втім, він виконує прохання друзів Дороти: набиває голову Страшилы ошурками, отчого той випробовує приплив мудрості, вставляє в груди Залізного Дроворуба червоне шовкове серце й дає Боягузливому Львові випити якогось зілля із пляшки, запевняючи, що тепер Цар звірів відчує себе хоробрим.

Сутужніше виконати прохання Дороти. Після довгих роздумів Оз вирішує зробити велика повітряна куля й полетіти назад в Америку разом з дівчинкою. Однак в останній момент Дороти кидається ловити що убежали Тотошку, і Оз летить один. Друзі відправляються за радою до доброї чарівниці Глинде, що править південною країною Кводлингов. На шляху їм доводиться витримати бій з Воюючими Деревами, пройти через порцелянову країну й познайомитися з досить нелюб’язними Стріляючими Головами, а Боягузливий Лев розправляється з гігантським павуком, що тримав у страху лісових жителів.

Глинда пояснює, що срібні черевички, узяті Дороти в злої чарівниці в країні Жевунов, можуть перенести її куди завгодно, у тому числі й у Канзас. Дороти прощається із друзями. Страшила стає правителем Смарагдового міста. Залізний Дроворуб – володарем Мигунов, а Боягузливий Лев, як і покладено йому, царем лісових жителів. Незабаром Дороти з Тотошкой виявляються в рідному Канзасе, але без срібних черевичків: вони втратилися по дорозі

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы