Образ кошового отамана Сірка в романі «Фірман султана» II варіант

 

Кошовий отаман Іван Сірко — герой багатьох народних дум, переказів, історичних пісень. З іменем Сірка пов’язане написання запорожцями знаменитого листа турецькому султану, увічнене на полотні Рєпіним. Саме ця картина видатного художника надихнула Володимира Малика на створення роману, героями якого стали мужні захисники України — запорозькі козаки.

В. Малик симпатизує козакам, він зображує їх глузливими й дотепними, вірними й мужніми. Вони сміливо йдуть у бій, щоб захистити рідний край. Серед запорожців яскраво виділяється постать їхнього кошового — Івана Сірка. У козаків отаман викликає повагу, своїм прикладом він надихає їх на героїзм в ім’я Батьківщини. «Честь і слава нашому батькові кошовому!» — вітають запорозькі лицарі Сірка. «Урус-шайтан!» — у безсилій люті стогнуть вороги. Вони бояться кошового, бо своїми славними подвигами він давно довів, що готовий битися з ними до останньої краплі крові.

Сірко — справедливий воїн. Він не простить зрадника, але й беззбройного ніколи рубати не стане. Отаман поважає козацьке товариство. «Честь і слава на віки вічні вам, лицарі непоборні!» — звертається він до козаків після героїчної перемоги над ворогом.

Навіть після смерті Іван Сірко продовжує жити в народних легендах. Люди наділяли улюбленого героя чарівними рисами: перетворившись на хорта, кошовий міг приспати ціле вороже військо і звільнити полонених українців.

Герої історичних романів Малика продовжують жити в нашій пам’яті. Вони дивляться на нас із глибин минулого — загартовані в боях воїни на чолі зі своїм кошовим отаманом Іваном Дмитровичем Сірком.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы