Відповіді до теми: творчість Івана Франка

 

1. Розкажіть про студентські роки І. Франка.

До Львівського університету Франко їхав з глибокими знаннями, відмінними оцінками і значним творчим доробком. Із завзяттям почав він навчання, але схо­ластична офіційна наука не задовольняла його. Юнак займається самоосвітою. Протягом 1876—-1877 років Франко прочитав багато літератури. Як зазначає літе­ратурознавець У. Басс, «…уже в цей час на Галичині не було людини, яка б мала такі широкі знання…».

2. Як називалася перша поетична збірка?

«Балади і роскази — документ молодечого романтизму», за словами самого ав­тора. Ця збірка вийшла 1876 року. .1 Коли Франка було заарештовано вперше?

12 червня 1877 року Франка та його однодумців, що працювали над випуском журналу «Друг», було заарештовано. їх звинуватили в соціалістичній агітації та приналежності до таємної організації. На квартирі було вчинено обшук. Відбувся суд. Франка засудили до шести тижнів тюремного ув’язнення та виплати штрафу іа нелегальне поширення забороненої літератури.

4. Які наслідки мало перебування в тюрмі?

Франка позбавили стипендії, а для круглого сироти це означало позбавлення можливості навчатися. Його не допускали в товариства й редакції, щоб ізолювати під громадської та літературної діяльності. Найбільший удар — заборона зустріча­тися з Ольгою Рошкевич, відмова батька Ольги щодо їх одруження.

5. Чим позначився 1880 рік?

Цей рік був дуже важким для І. Франка. Нестатки, тюрма, етап, умирання від голоду і хвороби, боротьба з бідністю.

6. Хто був героєм його громадянської лірики?

Героєм стає людина, що стала до боротьби за свою волю та незалежність. Зраз­ками політичної лірики є вірші «Товаришам із тюрми», «Гімн», «Каменярі», які сповнені передчуттям соціальних змін, вірою у світле майбутнє трудового народу.

7. Яка композиція поеми «Мойсей» ?

Поема складається з прологу і двадцяти пісень-розділів. Пролог — це лірич – иий вступ до поеми й одночасно — цілком завершений самостійний твір, у якому подано роздуми великого сина України над долею рідного народу. Пролог до по­еми звучить як заповіт Каменяра українському народові. V У якому циклі поезій Франко творчо розробив народнопісенні традиції?

У циклі «Веснянки» зі збірки «З вершин і низин». Народні пісні-веснянки сла – ипли прихід весни, у Франка ж прихід весни, перемога ніжного цвіту над лютими морозами перебуває у тісних взаємозв’язках з довгожданими суспільними зміна­ми. Кожен вірш циклу звучить як мрія про оновлення людського життя.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы