Порівняльна характеристика образів Хіггінса і Пікерінга за п’єсою Бернарда Шоу ‘Пігмаліон’

 

У 80-ті роки XІX століття Бернард Шоу починає боротися за новий театр, який у ті роки переживав кризу. Шоу свідомо відмовляється від принципів “добре зробленої” драми і широко користується парадоксом як одним із визначальних мистецьких прийомів.

Наприклад, у п’єсі “Пігмаліон” драматург показує божевілля і оманливість довкілля, Б. Шоу ніколи не закінчував свої п’єси трагічним кінцем. П’єса “Пігмаліон” – це красива історія, побудована на основі міфа про Пігмаліона – скульптура, який вирізьбив із мармуру Галатею – жінку такої вроди, що закохався в неї і вмовив богів оживити статую.

Головні герої цієї п’єси – це професор англійської фонетики Генрі Хіггінс та знавець індійських діалектів полковник Пікерінг. Вони різні за характером і зовнішністю. Професор Хіггінс – це чоловік років п’ятдесяти, з сивим волоссям і зі зморшками на обличчі, невеликий на зріст. А полковник Пікерінг, навпаки, років шістдесяти, низький на зріст, товстий, обличчя немов пожоване від старості. Їхні характери можна визначити під час роботи професора, який проводив експеримент над дівчиною Елізою, вуличною квіткаркою, яку за її неввічливість прозвав дикункою. Хіггінс був постійно чимось незадоволений, розлючений і здавався, на перший погляд, невихованим, бо спочатку він ставився до Елізи гірше, ніж до служниці. Але збоку завжди був полковник Пікерінг, який намагався заспокоїти Хіггінса.


І, мабуть, Пікерінг виглядав більше джентельменом в очах Єлізи та й читача, ніж професор Хіггінс. І, здається, такою нестримною поведін-кою викликав Хіггінс відразу у своєї учениці Елізи.

А Пікерінг поводить себе виховано, спокійно, не звертає на деякі випади Елізи уваги. Завершення роботи професора виявилося несподіванкою навіть для нього самого. Характери Хіггінса і Пікерінга можна також простежити під час великосвітського рауту. Тут вони в чомусь схожі: їхні жести, манера розмовляти вишуканою мовою і показувати себе вищому світу з кращого боку. Та інтерес до дівчини у професора зникає, бо парі він виграв: дикунка тримала себе і говорила як справжня герцогиня. Що тепер з нею буде? Адже вона змінилася. А Хіггінсу наплювати на її майбутнє життя, він лише радіє, що виграв парі.

“Еліза: Що зі мною буде?

Хіггінс: А я звідкіля знаю, що з вами буде? І що мені, чорт забирай, до цього?

Еліза: Вам нічого! Я знаю, що вам нічого! Нехай я навіть помру, – вам нічого! Я для вас ніщо, гірше ось цих туфлів.

Хіггінс (гучним голосом): Туфель!!!

Еліза (з гіркою покірністю): Туфель! Мені здається, тепер це вже не важливо”.

На мою думку, у п’єсі стверджується, що освіта завжди потрібна людині, бо, якщо ти невихований, не вмієш ввічливо розмовляти, говорити правильно і добре ставитися до інших – ти ніхто. Адже в наш час освіта – це головне, незалежно від того, чи багата людина, чи бідна. Тому і професор Хіггінс, і полковник Пікерінг викликають повагу як високоосвічені люди.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы

Схожі Твори

 
 

Залишити коментар

 

Коментарів - всього 1

  1. Відповісти

   Eric

   14-жов, 2021, 21:28
   Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at vchys.com.ua...

   I found it after a quick search, so your SEO’s working out…

   Content looks pretty good…

   One thing’s missing though…

   A QUICK, EASY way to connect with you NOW.

   Because studies show that a web lead like me will only hang out a few seconds – 7 out of 10 disappear almost instantly, Surf Surf Surf… then gone forever.

   I have the solution:

   Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to TALK with them - literally while they’re still on the web looking at your site.

   CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works and even give it a try… it could be huge for your business.

   Plus, now that you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation pronto… which is so powerful, because connecting with someone within the first 5 minutes is 100 times more effective than waiting 30 minutes or more later.

   The new text messaging feature lets you follow up regularly with new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship.

   Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable.

   CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business, potentially converting up to 100X more eyeballs into leads today!

   Eric
   PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
   You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
   CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try Talk With Web Visitor now.

   If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithcustomer.com/unsubscribe.aspx?d=vchys.com.ua