Заняття та спосіб життя первісних людей (відповіді)
- 21-01-2023, 02:01
- 353
ГДЗ 6 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 6 клас Бандровський, Власов 2019
§ 5. ЗАНЯТТЯ ТА СПОСІБ ЖИТТЯ ПЕРВІСНИХ ЛЮДЕЙ
Оцініть себе1. Що визначало спосіб життя та заняття пралюдей і перших людей за палеоліту? З чим це було пов’язано?
Зміна навколишнього середовища, через зміну клімату.
2. Яких часів сягає виникнення землеробства, скотарства, ремесла? Які території були осередками виникнення землеробства та скотарства?
Нові форми господарювання – землеробство, скотарство, ремесло – виникли в останній період кам’яного віку, який називають неолітом.
Скотарі, постійно пересуваючись разом із худобою на нові землі в пошуках пасовиськ, зажили кочовим життям. Ті ж землероби та скотарі, які тривалий час жили на одному місці, - осілим. Скотарі надали перевагу овальним та круглим житлам, а землероби - чотирикутним будівлям, до яких можна було прибудовувати господарські приміщення.
3. Узагальніть зміни в житті людини, що сталися за доби мезоліту та неоліту.
Мезоліт: у післяльодовиковий період змінилися не тільки способи полювання, а й мисливське знаряддя. Було винайдено лук і стріли. До спорядження мисливців узимку додалися лижі. Люди доби мезоліту користувалися також човнами. Дослідники вважають, що саме за тих часів було приручено собаку - незамінного помічника під час полювання.
Неоліт: нові форми господарювання - землеробство і скотарство - виникли в останній період кам’яного віку, який називають неолітом. За неоліту в житті людей сталися й інші важливі зміни: люди навчилися свердлити й шліфувати камінь і деревину, з глини робити посуд, прясти й ткати, шити одяг з тканин. Виняткове значення мало винайдення глиняного посуду.
4. Витлумачте поняття: землеробство, скотарство, ремесло, мотика, гончарний круг, ткацький верстат, кочовики, осілість.
Землеробство (хліборобство, рільництво) — провідна галузь сільськогосподарського виробництва, основою якої є використання землі з метою вирощування сільськогосподарських культур.
Скотарство — галузь сільського господарства, що займається розведенням і використанням сільськогосподарських тварин.
Ремесло – діяльність, що полягала у виготовленні знарядь праці та побутових предметів, одягу для обміну або продажу.
Мотика, сапа — сільськогосподарський інструмент у вигляді широкого металевого полотна, прикріпленого під кутом до держака.
Гончарний круг — пристрій для ручного формування виробів з глини.
Ткацький верстат — верстат, що виробляє з ниток різноманітні види текстильних тканин, основна машина ткацького виробництва.
Скотарі, постійно пересуваючись разом із худобою на нові землі в пошуках пасовиськ, зажили кочовим життям(кочовики). Ті ж землероби та скотарі, які тривалий час жили на одному місці, - осілим.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 6 клас Бандровський, Власов 2019", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)