Римська імперія в 3-4 ст. (відповіді)
- 21-01-2023, 02:41
- 277
ГДЗ 6 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 6 клас Бандровський, Власов 2019
§ 46. РИМСЬКА ІМПЕРІЯ В 3-4 СТ.
Оцініть себе1. Які факти свідчили про кризу в Римській імперії в 3 ст.?
Добробут імперії часів розквіту ґрунтувався на праці рабів. Однак з припиненням завойовницьких походів кількість рабів зменшилася, на них зросла ціна, тож використання рабської праці стало невигідним. Крім того, раби, які за свою працю нічого не отримували, не були зацікавлені в тому, щоб добре працювати, а навпаки - за першої-ліпшої нагоди вони намагалися втекти, часто повставали проти своїх хазяїв.
3 ст. виявилося дуже важким для Римської імперії. Окрім господарської кризи, розпочався наступ варварських племен на прикордонні провінції.
2. Витлумачте поняття: колони, тетрархія, домінус, варвари.
Орендарями також ставали розорені городяни, вільні селяни та інший збіднілий люд - їх називали колонами.
Для більш ефективного керівництва частинами величезної імперії Діоклетіан узяв собі трьох співправителів. Склалася нова система управління - тетрархія (у перекладі - влада чотирьох).
За Діоклетіана та Константина змінився характер влади монарха. На зміну принципату, де імператор був «перший», прийшов домінат - імператор став «домінусом» (паном, господарем).
Давні греки та римляни називали всіх іноземців, що не володіли грецькою та латинською мовами, варварами - від не зрозумілого для їхнього вуха нагромадження проривних та дрижачих звуків.
3. До яких заходів вдалися імператори Діоклетіан і Константин, аби поліпшити становище Римської імперії?
Замінив знецінені срібні гроші золотою монетою, для поліпшення контролю за сплатою податків він прикріпив колонів до землі, а жителів міст - до свого місця проживання. Ремісникам імператор заборонив змінювати професію. Було збережено поділ імперії на чотири частини.
4. Чим система управління Діокпетіана та Константина (домінат) відрізнялася від попередньої системи (принципату)?
За Діоклетіана та Константина змінився характер влади монарха. На зміну принципату, де імператор був «перший», прийшов домінат - імператор став «домінусом» (паном, господарем). Громадяни держави тепер були підданими імператора, а його влада стала необмеженою. Навіть найближчі радники Константина не мали права сидіти в присутності імператора.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 6 клас Бандровський, Власов 2019", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)