Періодизація історії Давнього Єгипту (відповіді)
- 21-01-2023, 12:11
- 255
ГДЗ 6 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 6 клас Гісем 2019
§ 21. Періодизація історії Давнього Єгипту
Запитання та завдання1. Користуючись таблицею на с.66, виконайте завдання.
1) Укажіть дати, які позначають початок і завершення історії Давнього Єгипту. Як довго розвивалася Єгипетська цивілізація?
2670 р. до н. е. - 30 р. до н. е.
2) Назвіть основні періоди історії Єгипту. Коли розпочався кожен із них?
1. Старе царство - 2670 р. до н. е.
2. Середнє царство - 2040 р. до н. е.
3. Нове царство - 1550 р. до н. е.
4. Пізнє царство - 700 р. до н. е.
3) Назвіть імена фараонів, які правили в період Старого царства та Нового царства.
Старе царство - Хуфу, Хефрена, Менкаура
Нове царство - Хатшепсут, Фараон Рамзес ІІ, Фараон Аменхотеп IV
4) Назвіть найбільш важливу, на вашу думку, подію в кожному періоді історії Давнього Єгипту. Поясніть свою відповідь.
Старе царство - Період стабільності та процвітання, знаряддя з каменю та міді
Середнє царство - Відносна економічна стабільність, розвиток торгівлі з іншими країнами, завоювання Нубії
Нове царство - Держава досягла найбільшої могутності
Пізнє царство - VI ст. — Єгипет завоювала Персія
2. Чим завершилася битва поблизу міста Кадеш?
Після неї між фараоном Рамзесом II і хетським царем Хаттусілі III було укладено перший у світі мирний договір, записаний на срібній дощечці. Відтоді між державами встановилися на вічні часи мир, дружба і братерство.
3. Напишіть короткий підсумок історії Давнього Єгипту. Додайте до нього імена найвидатніших фараонів та найважливіші історичні події, що відбулися під час їх правління.
ПІДСУМОК
Давньоєгипетська культура є однією з найбільш оригінальних і авторитетних духовних систем давнього світу. Природна ізольованість Єгипту забезпечила самобутність і динаміку його традицій. На відміну від багатьох інших давніх культур, єгипетська у сповна розкрила свій потенціал вже на ранніх етапах історії. Упродовж кількох тисячоліть єгиптяни у своїй культурній практиці спиралися на ті ідеї, норми та стандарти, які були вироблені наприкінці IV на початку III тис. до н. е. – разом із формуванням державності. Єгипетська міфологічна система, попри численні архаїзми, виявилась досить гнучкою, аби зберегти свою значимість як світоглядного чинника упродовж усієї історії Давнього Єгипту. Забезпеченню спадкоємності культурного досвіду єгиптян багато у чому сприяла синтетична система культів, яка передбачала можливість формального їх оновлення при збереженні концептуальної цілісності. З міфо-ритуальними традиціями пов’язано виникнення давньоєгипетської системи письма, накопичення наукових знань, насамперед, у медицині, математиці, астрономії; зародження художньої словесності, архітектури та мистецтва. Наріжними каменями духовності єгиптян були сонячний культ, культ Осіріса, культ фараона, які по-різному втілювали ідею вічного існування, а точніше ідею змістовності життя у будь-яких його формах. Так само як точкою відліку якості життя був бог, основою творчості вважався канон. Відтак, художня діяльність, зокрема мистецтво єгиптян, може вважатись канонічним. Упродовж багатьох тисячоліть канонічність не заважала єгиптянам вдосконалювати техніку та змінювати стилістику образотворчої діяльності. Надзвичайна пластичність культурної системи єгиптян сприяла наслідуванню її елементів народами Середземномор’я та Близького Сходу
Висновки
- Історію Давнього Єгипту поділяють на періоди: Старе, Середнє, Нове та Пізнє царства.
- Єгипет часто вів війни із сусідами за можливість володіти землями.
- Командувачем єгипетського війська був фараон. Його головною ударною силою були бойові колісниці.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 6 клас Гісем 2019", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)